MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Žáci o víkendu vítězně! Starší si poradili s Ďábly, mladší s Kelty a Kladnem

Mladší žáci, Starší žáci 27.04.2015   Michal Pěch

Starší žáci si pojistili postup na finálový turnaj mistrovství ČR! Mladší žáci opět zvítězili, když vykradli berounské Kelty a na domácí půdě si s Kladnem otevřeli kanonádu.

Starší žáci - sobota 25.4.2015

HC Kert Park Praha (1:0;2:0;2:0) SK Ďáblové Praha
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
51:18 6:3 1:0 / 0:0

V posledním mistrovském utkání na domácím hřišti přivítali starší žáci mužstvo Ďáblů Praha, které v minulém kole překvapilo svého rivala z Palmovky Kovo 6-1.

Také první šance patřila hostům, Šach v domácí brance vychytal hostujícího Koštovala. Pak už domácí, jenž chtěli již dnes rozhodnout o svém postupu na MČR, zatlačili hosty před jejich branku. Obrovské šance Pesla a Havla zůstaly nevyužity, stejně tak střela Kamenáře nenašla svůj cíl. Přesto se diváci na prosluněných Lužinách v první třetině dočkali. Kamenář vyhrál buly na Simandla, jehož střelu před brankářem tečoval Kolář.

Uklidnění domácí ve druhé části měli velký tlak a přišli i góly. Pěknou souhru první řady zakončil po chytré nahrávce Sedláka do odkryté branky Pesl. Vzápětí se trefil od modré čáry Patrik Simandl. Domácí se bavili útočnou hrou a pálili jednu šanci za druhou. Ojedinělé útoky hostů likvidovala dobře hrající obrana nebo opět spolehlivě chytající Martin Šach.

Ve třetí části unavení hosté už jen dohrávali svůj poslední zápas sezony a na cestu dostali ještě dvě branky. Nejprve se prosadil střelou ze středního pásma, a pěknou individuální akci Jizby zakončil Kamenář.

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha

Jsme rádi, že jsme si třetí místo pojistili již dnes. Nakonec to bylo snadnější, než jsme čekali. Soupeř vydržel se silami jen první třetinu, v poslední části jsme se zbytečně přizpůsobili jeho tempu a byla z toho holomajzna. Dnes chválím celou obranu. Měli podíl na třech brankách a pomohli vychytat Martinovi čisté konto.

Autor: Milan Kubíček