Velikonoční neděle patřila dorostu

Dorost 12.04.2023   Martin Horský  Foto ilustrační

Jediná kategorie dorostu měla o Velikonocích na programu své mistrovské utkání. V neděli 9.4. od 14h přivítali naši borci Prachatice a veledůležité utkání s přímým soubojem o 4. příčku v tabulce úspěšně zvládli.

HC KERT Park Praha - HBC  Prachatice  2:1 (0:0, 1:1, 1:0) - branky 19. Chán, 39. Drnec (Chán, Janda) - 17. Kunc

První třetina branku nepřinesla. Naopak se často vylučovalo a to na naší straně - Broulík, Chán, Chán a Bilý za úmyslné vyhození míčku, nedovolené bránění, sekání a držení, ale naštěstí žádnou z přesilovek soupeř nevyužil. To se mu povedlo až z kraje druhé třetiny v 17. minutě při našem vyloučení za hru v 6. Po 15 vteřinách se trefil Kunc po spolupráci s Klementem a Stöhrem - 0:1. Nám se podařilo v závěru oslabení srovnat skóre, kdy se ze samostatné akce po vypíchnutí míčku na červené a trochu kuriózní situace 1 na 1 před brankou trefil Jakub Chán - 1:1. V 19. minutě jsme dostali příležitost také my v přesilové hře, když byl vyloučen Hýbek za podražení. Přesilovku jsme však nevyužili, ani když jsme téměř půl minuty hráli i proti 3, jelikož z kraje 21. minuty byl vyloučen ještě Fafejta za stejné provinění. Disciplinovaná hra soupeře nám jinak další přesilovky nepřinesla. Další změna skóre nastala až v 39. minutě, kdy se nám podařilo zaslouženě prosadit z hole Radima Drnce po spolupráci s Jakubem Chánem a Patrikem Jandou. Brance ještě předcházelo vyloučení Svobody, které jsme úspěšně ubránili. To bylo v zápase vše, ani závěrečný nápor soupeře vyrovnání nepřinesl a tak jsme zaslouženě vyhráli, když jsme soupeře dvojnásobně přestříleli v poměru 40:21 a v brance čelil Patrik Štráberger úspěšně 20 střelám.

Co nás čeká o nastávajícím víkendu?

Následující víkend bude naditější. Starší žáci přivítají v sobotu v 10h doma Mladou Boleslav, kdy by se měli pokusit odčinit porážky z posledních dní s Kelty. Ve středu pak ještě dohrávka podzimního venkovního utkání s Hostivaří. Dorost v neděli zajíždí do Českých Budějovic, kde by mohl navázat na výhru z předešlého týdne. Utkání začíná ve 12:30. Mladší žáci jedou v neděli netradičně až odpoledne do Berouna, kde sehrají turnajově hned 3 utkání (14:30, 16:00 a 17:30). A-tým čeká poslední utkání základní části extraligy v Pardubicích v sobotu 15.4. od 14h. Koho již jistému vítězi základní části přinese do čtvrtfinále playoff za soupeře? Kandidáti jsou hned 3: Ústí, Kladno a Dobřany, kteří se perou o poslední 2 postupová místa.