MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Tomáš Sikora: Musíme zapracovat na důrazu do branky

Muži A 18.03.2014   Michal Pěch

Máte za sebou utkání s Plzní, ve kterém jste potřebovali bodovat. Bohužel se tak nestalo. Jak bys utkání hodnotil?

Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvářeli si řadu šancí. Soupeře jsme přehrávali a z mírné převahy jsme také vytěžili první branku. V podstatě jsme plnili veškeré pokyny, které nám byly naordinovány, a dělali vše, co nám řekl trenér v kabině před zápasem. Bohužel po první brance, jako bychom se něčím uspokojili. Jako bychom si začali myslet, že vše půjde samo a Plzeň se snadno porazí. Z rádoby jistých míčků jsme zbytečně dělali závary v našem pásmu a z toho pramenily naše zbytečné fauly a stále se zvyšující tlak soupeře. V útočném pásmu jsme byli naprosto bezzubí a neudrželi se na míčku. Utkání jsme si prohráli sami. Chyběla nám větší vůle a hlad po vítězství, soupeř více chtěl a dnes vyhrál zcela zaslouženě. Bohužel to pro nás znamená třetí prohra v řadě 1:2 a ztráta velmi cenných bodů.

V úvodu zápasu jste měli navrch a rychle jste se dostali do vedení. Jak z tvého pohledu proběhla útočná akce, na jejímž konci Míra Franěk zakončoval do odkryté brány?

Bylo to přesně to, co jsme si řekli, že budeme hrát celý zápas. Vzadu jsme si s Ivanem rychle vyměnili míček, přešli na jeden dotek střední pásmo díky Krůčovi a potom přišla krásná akce Honzy Kočky, kdy, s přispěním celého útoku, vymíchal soupeřovy hráče z rohu až za branku, a potom nádherně předložil míček Mírovi. S následným důrazem do branky, kdy byl Míra v pravý čas na pravém místě, se nám povedl dát krásný gól. Takto jednoduše jsme chtěli hrát celý zápas, bohužel deset minut je hodně hodně málo.

Ve druhé třetině Plzeň hru vyrovnala a místy byla lepším celkem na hřišti. Co bylo příčinou?

Ano, máš pravdu, Plzeň nás ve druhé třetině, troufnu si říct zcela přehrávala. Byla u všeho o krok dříve. Bojovali, byli důrazní, střední pásmo přecházeli na jeden dotek, jako bychom na hřišti vůbec nebyli. Musím, ale také říct, že jsme jim to naprosto ulehčili zbytečnými fauly, nepochopitelnými ztrátami ve středním pásmu a téměř žádnou střelbou. Soupeř zcela zaslouženě vyrovnal a ve třetí třetině ubojoval hodně šťastnou brankou výhru za tři body, ale abych nebyl úplně negativní, musím vyzdvihnout výkon Petra Mikla, který opět chytal fantasticky a po celou dobu nás svým skvělým a zároveň klidným výkonem držel ve hře.

V jarní části se vám zatím nedaří střelecky – tři utkání, tři vstřelené branky. Jak vypadá recept na prolomení střelecké smůly?

Je to paradox, jelikož jsme vždy platili za velmi ofenzivní mužstvo, které dává hodně branek, ale taky hodně dostává. Momentálně v obranné činnosti problémy nemáme, ale v dávání branek jsme naprosto jaloví. Toto nás bohužel provází od začátku sezony. Když se podívám na výsledky, tak se nám celou dobu střelecky nedaří. Na podzim jsme byli schopni uhrát a ubojovat několik výsledků o gól, ale, bohužel pro nás, se to teď obrátilo a třikrát jsme o branku prohráli my. V tom je sport naprosto nádherný a férový, ale říkám si proč my? 🙂 Nezbývá nám, než se vrátit úplně na začátek, protože vše se odvíjí od tréninku. Každý do jednoho musíme ještě přidat. Přestat se dívat na to, jak to tomu druhému nejde, ale musíme začít u sebe. Vzájemně se podpořit, povzbudit se. Teď už se není na co šetřit a já si myslím, že jsme už dost zkušené mužstvo, abychom si uvědomili, že bez naprosto týmového výkonu, obrovské bojovnosti a vůli po vítězství to nejde. Už v tréninku musíme zapracovat na ještě větší střelbě a důrazu do branky.

Příští víkend vás čeká dvoukolo s Mostem a Hradcem Králové. Ztratit další body by už byl asi velký luxus. Co je podle tebe potřeba změnit, abyste začali získávat kýžené body?

Jarní los k nám moc přívětivý nebyl a první kola hrajeme s naprostou špičkou extraligy. První tři kola nám nevyšly dle našich představ a uvědomujeme si, že další ztráty bodů nás budou stát zbytečně ztrátu pozic. Můžu slíbit, že určitě v dalších zápasech nic nepodceníme a půjdeme do všeho od první do poslední minuty po hlavě. Uvědomujeme si, že zajíždíme v sobotu do Mostu, který letos hraje velmi dobře a víme, že nám mají co vracet. V neděli k nám zavítá pro nás hodně neoblíbený Hradec, který začal jarní část ligy fantasticky. Abychom z těchto zápasů získali body, musíme podat stoprocentní výkon od prvního do posledního hráče, nutit se maximálně do střelby ze všech pozic, hrát jednoduše a být více hladoví po gólech. Když budeme vše plnit to co máme a pořádně zabereme, věřím v zisk vytoužených bodů. 🙂