Štěstí přeje připravneným a to jsem v tu chvíli byl, říká dvoubrankový střelec Martin Kruček

Muži A 06.09.2016   Michal Pěch

Pražané na úvod nové extraligové sezony porazili letohradské Jeleny 2:1. Jak utkání hodnotí dvoubrankový střelec Martin Kruček?

Úvod utkání začal opatrněji. S čím jste do něj šli?

Od začátku zápasu jsme chtěli diktovat tempo hry. To se nám dařilo zhruba sedm minut. Po našem vyloučení jsme se k tomu již do konce zápasu nedokázali vrátit.

První třetina naznačila, že na žádnou velkou přestřelku jako v loňské sezóně nedojde. Čekali jste, že Letohrad bude hrát hlavně ze zabezpečené obrany?

Určitě jsme věděli, že s námi nebudou hrát hokejbal nahoru dolu. Ale co mě překvapilo byl pohyb po celý zápas. Letohrad nezaostával, ba naopak dostávali se do více přečíslení než my.

Hosté se v osmnácté minutě dostali do vedení 1:0. Vy jste si také vytvořili několik šancí, ale žádná neskončila brankou. Co chybělo?

Nedáš dostaneš. My svoje šance neproměnili, Letohrad ano.

Do kabin se šlo po dvou třetinách za stavu 0:1. Co jste před třetí třetinou chtěli změnit?

Měnit jsme nechtěli nic. Chtěli jsme pokračovat a zúročit naše šance. To se nám nakonec povedlo. Ač šťastně.

Podařilo se Vám rychle vyrovnat zásluhou tvé branky. Jak se celá situace udála?

Štěstí, náhoda. Jak říkám, štěstí přeje připravneným a to jsem v tu chvíli byl. Fugas (Radek Sitter pozn. red.) poslal střílenou nahrávku od modré na druhou tyčku, kde jsem byl sám. Tak už jen stačilo zamést míček pod víko. Po zemi by to nešlo, tam se Šimi (Jan Šimara pozn. red.) parádně stihl přesunout.

Ve třetí třetině jste měli navrch a místy až drtivý. tlak. Čím si to vysvětluješ?

Trenéři trochu přeházeli formace a ukázalo se to jako správny krok.

Přesně tři minuty před koncem jsi po spolupráci s bráchou zlomil utkání na naši stranu. Spadl Vám kámen ze srdce?

Jak říkal brácha po nahrávce, úplně mě při tom zamrazilo. Ulevení určitě přšišlo, ale pořád zbývalo dost času do konce utkání.

Jak moc v závěru Letohradští kousali?

Hodně jsme jim k vyrovnání pomáhali. Kert má takový nešvar ke konci utkání. Neumíme si v klidu pohlídat závěr zápasu. To bylo i s Letohradem. Také jsme si to pěkně po zápase vyslechli. 🙂

Na úvod sezony tedy tři body. Cíl splněn a převládá spokojenost?

Spokojenost za tři body určitě. To by vám řekl každý. Ale do toho, co můžeme hrát je ještě hodně daleko.