Starší žáci zvládli domácí zápas s Hostivaří

Starší žáci 24.09.2020   Michal Pěch  Václav Křivánek

6:3

HC Kert Park Praha (1:1;3:2;2:0) HBC Hostivař
Branky: Richter A. (Hampl), Adam (Richter A., Vrabec), Hampl, Broulík (Nevšímal), Hampl (Adam), Richter A. (Drnec, Vrabec)
Sestava KER: Slaboch, Štráberger, Adam, Nevšímal, Lanzendorf M., Vrabec, Broulík, Janda, Richter Š., Hampl, Richter A., Drnec, Stašák, Néma, Vonderka

Hned v první minutě po naší zbytečné ztrátě míče v útočném pásmu pláchl naší obraně Houška, který poslal hosty do vedení. Branka s námi neotřásla, vytvářeli jsme si šance a dotírali na Soukupovu branku. V signalizované výhodě vystřelil Hampl na hostující branku, brankář míček neudržel a Adam Richter se pohotově zorientoval před brankou a srovnal na 1:1.

Ke konci třetiny byl vyloučen hostivařský hráč, druhou třetinu jsme tedy začali přesilovou hrou. Míček si rychle vyměnil Adam Richter s Tondou Vrabcem, který nabil na modrou čáru Vaškovi Adamovi a ten propálil brankáře Soukupa. Hostivař jsme začali ještě více přehrávat, Adam Richter svůj samostatný unik neproměnil, třetí branka visela na vlásku. Jenže stačila jedna přihrávka naslepo v našem útočném pásmu, míčku se zmocnil Stoulil, svůj únik proměnil a začínalo se od začátku. V 19. minutě přišlo vyloučení našeho hráče, Stoulil vyhrál čistě buly na Houšku jehož projektil se zastavil až o sít Slabochovy branky.  I na tuto branku jsme dokázali odpovědět. Hampl našel před brankou odražený míček a propasíroval ho do hostující branky.

Další komplikací pro náš tým byla 110 vteřinová dvojnásobná přesilovka, kterou hosté dostali k dispozici. Obě bránící trojice nepustily hosty do našeho útočného pásma. Hned po jejím uplynutí jsme přišpendlili hosty k jejich brance. Velký tlak našeho týmu korunoval brankou kapitán Broulík, jehož našel před brankou přesnou přihrávkou Nevšímal. Ve třetí části hry byla naše převaha ještě zřetelnější. Hosté vystřelili na naši branku pouze třikrát, nám se podařilo vstřelit dvě pojišťovací branky. Pátý gól vstřelil Hampl, když vrátil do sítě odraženou střelu Adama, šestou Adam Richter po pěkné souhře Vrabce s Drncem.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

Věděli jsme, že si musíme dát pozor na Houšku se Stoulilem, oba dali branku, Houška dokonce dvě. Na dvě jsme jim přihráli, třetí padla po buly. Oba jsou rozdíloví hráči, ale od poloviny druhé třetiny jsme je ohlídali. Ke hře našeho týmu - byli jsme lepším týmem, při hře pět na pět jsme soupeře pohybem přehrávali. Někdy zbytečně nahráváme na úkor střelby. Utkání v náš prospěch zlomila i ubráněná dvojnásobná přesilovka, po které jsme se dostali do vedení. Chci poděkovat Patrikovi Jandovi, který přes bolestivé zranění nenechal tým na holičkách.