Starší žáci zavítali do Kladna a Berouna

Starší žáci 27.04.2022   Martin Horský

21. 4. ve čtvrtek v podvečer proběhla dohrávka odloženého utkání z podzimní části na Kladně. Pokud naši borci ještě chtěli pomýšlet na postup do kvalifikace mistrovství ČR, museli bezpodmínečně zvítězit. V poměrně široké sestavě kráčeli postupně za vítězstvím od samého začátku, i když výhra to nebyla snadná. Po úvodním oťukávání a naší nevyužité přesilovce z 2. min za vyloučení Navrátila za držení přišlo vyloučení Adama Richtera za napadení, ale naši sehráli úvod oslabení výborně a dostali se i do zakončení, které v 8. minutě proměnil Ondra Větrák. Soupeř však záhy naše vyloučení potrestal Šchönherrem - 1:1. Druhou branku vstřelil v 10. minutě Tim Bilý a na 3:1 zvyšoval v 13. min opět při našem oslabení Ondra, kdy byl za sekání vyloučen opět Adam Richter. I tuto přesilovku ovšem soupeř nakonec využil a opět Šchönherr snižoval na 3:2. Na konci 14. minuty (naposledy) vyrovnal Schnaubelt, ale byli jsme to my, kdo do přestávky trefou Dominika Špáka z dálky stanovil skóre 1. třetiny na 4:3. Ve 20. minutě zvyšoval Šimon Richter po přihrávce bratra Adama na 5:3. Kladenští ještě snížili Schnaubeltem ve 25. minutě, ale Adam Richter po minutě přidal opět na rozdíl 2 branek. Ale ihned po buly do naší nesoustředěné obrany pronikl Svoboda po přihrávce Schnaubelta - 6:5. Ve 29. minutě využil Jakub Chán naší druhou a zároveň poslední přesilovku v zápase po vyloučení Schnabelta za krosček. Dvoubrankové vedení nám dávalo již jakous takous naději na vítězství, zvláště, když hned v 31. minutě navyšoval Adam Richter na 8:5 a Tonda Vrabec po přihrávce Radima Drnce na 9:5. Ve 39. minutě potrestal vyločení Ondry Větráka za podražení opět Schnaubelt ale v závěru zápasu navyšovali Radim po Jakubově přihrávce a pak Jakub po spolupráci s Tondou dotřetice během našeho vyloučení, tentokrát Šimona Richtera za nedovolené bránění - 11:6. Škoda, že soupeři se podařilo v poslední vteřině zápasu a vyloučení ještě snížit Zamykalem na konečných 11:7 i díky dnes trochu nepozorné obraně. Na střely dnes 69:35 pro nás, na vyloučení 5:2, kdy soupeř 4x proměmil v přesilovce.

7:11
HBC Kladno (3:4; 2:3; 2:4) HC Kert Park Praha
Branky: 8 Větrák O. (Drnec, Vrabec), 10 Bilý (Chán), 13 Větrák O. (Vrabec), 15 Špák, 20 Richter Š. (Richter A.), 26 Richter A., 29 Chán (Drnec), 31 Richter A., 35 Vrabec (Drnec), 43 Drnec (Chán), 44 Chán (Vrabec).

23. 4. v sobotu dopoledne jsme zavítali na utkání do Berouna proti místním Keltům 2008 A. Byli jsme to my, komu vyšel hned úvod utkání. Po 30 sekundách se prosadil Jan Hlávka po přihrávkách Adama Richtera a Jakuba Chána. Ve 4. minutě jsme ubránili přesilovku soupeře po vyloučení Vrabce za hákování. V 9. minutě vyrovnával Černý po přihrávce Staňka. Třetina skončila za stavu 1:1, kdy ještě v 10. minutě soupeř nevyužil přesilovku za vyloučení Jakuba Chána. I druhá třetina byla velice vyrovnaná a opět jsme to byli my, kdo se dostal do vedení. V 17. min byl vyloučen Maňásek za podražení a Jan Hlávka po přihrávce Vrabce přesilovku využil - 2:1. Ve 25. minutě opět vyrovnával Černý po samostatné akci. Ve 29. min byla vyloučena Faltová za nedovolené bránění, ale přesilovku jsme nevyužili. I po 2 třetinách jsme drželi pro nás nadějný stav, který ale záhy v úvodu 3. třetiny změnil Lhotka, který se prosadil ve 32. min po nahrávce Hipči. Ač jsme se snažili o vyrovnání, asi osudnými se pro nás staly vyloučení Jakuba Chána v 38. min za sekání a hlavně Ondry Větráka ve 40. min za nedovolené bránění a Dominika Špáka ve 42. za napadení, kdy jsme šli na 54 s do třech. Obě přesilovky včetně dvojnásobné soupeř proměnil Maňáskem a Staňkem a zápas byl rozhodnutý. Na střely bylo utkání vyrovnané 29:32, na vyloučení 5:2, z čehož nás soupeř 2x potrestal (my 1x).

5:2
SK Kelti 2008 A (1:1; 1:1; 3:0) HC Kert Park Praha
Branky: 1 Hlávka J. (Richter A. , Chán), 18 Hlávka J. (Vrabec).

Další utkání nás čeká v sobotu 30. 4. kdy přivítáme na našem hřišti na Lužinách mužstvo z Ústí nad Labem. Přijďte nás v 10:00 povzbudit.

Sestava:

21.4. (Kladno): Adam Horský (G) - Václav Adam, Lukáš Horský, Dominik Špák, Antonín Vrabec, Filip Doucha, Radim Drnec, Timotej Bilý, Jakub Chán (C), Hlávka Jan, Jiří Helland, Jiří Křivánek, Adam Richter, Šimon Richter, Marek Šťástka, Václav Sýkora, Filip Větrák, Ondra Větrák, Lukáš Voženílek.

23.4. (Beroun): Adam Horský (G) - Václav Adam, Lukáš Horský, Dominik Špák, Antonín Vrabec, Timotej Bilý, Jakub Chán (C), Hlávka Jan, Hlávka Vít, Kryštof Jezl, Adam Richter, Šimon Richter, Marek Šťástka, Václav Sýkora, Ondra Větrák, Lukáš Voženílek.

Tags: , , , , ,