Starší žáci v Novém Strašecí nezaváhali

Starší žáci 30.09.2021   Martin Horský
2:14
HBC Nové Strašecí (0:4;0:5;2:5) HC Kert Park Praha
Branky: 4 Chán (Hlávka), 12 Richter (Hlávka, Chán), 12 Richter (Chán), 13 Chán (Křivánek, Richter), 16 Vrabec (Richter, Chán), 17 Doucha (L. Horský), 19 Richter (Chán), 23 Chán (Richter, Hlávka), 8 Richter (Adam), 35 Hlávka (Chán, Vrabec), 39 Hávka (Richter), 42 Hlávka (Richter), 44 Doucha (Křivánek), 5 Hlávka (Richter, Vrabec) - 35 Veselý (Slezák), 45 Císař (Veselý).

Druhé kolo ligy starších žáků poslalo náš tým na hřiště do Nového Strašecí. Náš tým nastoupil se třemi útoky a 2 obrannými dvojicemi a proti o poznání méně početnému týmu to bylo od začátku znát. Hned v úvodu se pěknou šancí blýskl Jan Hlávka, kterému chytře nahrával Adam Richter, který za chvíli předvedl sám pěknou střelu ihned po buly. Skóre zápasu otevřel Jakub Chán ve 4. minutě po přihrávce Hlávky. Krátce po gólu v těsné blizkosti branky si šanci z úvodu utkání vyměnili Richter s Hlávkou. Následně se i druhá lajna blýskla dvojicí pěkných šancí, kdy nejprve Timotej Bilý nahrával do gólové šance Lukášovi Horskému a ten mu to vzápětí chytrou přihrávkou vrátil, ale Tim nastřelil jen tyč. V 5. minutě se také do šance dostali domácí a Adam Horský se v brance blýskl prvním zákrokem. Následovala řada střel, zejména 1. a 2. lajny, ale i 3. formace složená z nováčků se neztratila. 12. minuta přinesla 2 slepené góly, kdy nejprve zprava prostřelil brankáře Klůce Richter po pěkné dvojici přihrávek přes Chána a Hlávku a následně se trefil opěr Richter po nahrávce Chána. Následoval tlak soupeře, kdy 3. lajna i přes 3-násobné zakázané uvolnění udržela čisté konto. V závěru třetiny se po několika střelách trefil Chán po nahrávce od Richtera. Stav třetiny 4:0.

Hned v úvodu 2. třetiny vystřelil 2x od modré Václav Adam, ale brankř domácích byl připraven. Ujala se až střela na konci 16. minuty z hole Tondy Vrabce, po sérii přihrávek Richtera a Chána. Následovali pěkné šance Horského, kdy ale promáchl chytrou přihrávku mezi kruhy od Timoteje Bilého z rohu, který pak sám neproměnil sólo akci. Další šance, tentokrát z hole Filipa Douchy na konci 17. minuty, již gól po nahrávce Lukáše Horského přinesla. Další gól padl v 19. minutě po Richtrově blafáku z těsné blizkosti gólmana, kde ho pěknou přihrávkou našel Hlávka.  Následovaly 2 neúspěšné pokusy o brejky, kdy nejprve Adam hledal Hlávku, ale ten nezpracoval - "Ice" a následně Chán našel lobem Richtera, ale ten nezakončil úplně dobře. 23. minuta přinesla další branku Chána, kdy mu nahrával Hlávka. V 26. minutě jsme hráli jediné oslabení zápasu, kdy za napadení byl vyloučen na 2 minuty Hlávka. Oslabení jsme ustáli velice dobře, kdy jsme se i v podání hráčů mladších žáků a přípravky pohybovali převážně v útočné třetině. Pár vteřin po konci oslabení se pak v 28. minutě po čtvrté trefil Richter. Další šanci, avšak bez gólu, pak přinesl tlak v podání Douchy a Horského v poslední minutě třetiny.

Úvod 3. třetiny přinesl pěknou střelu Chána a bohužel přehození branky Hlávkou ve vyložené šanci, tedy bez gólu. V 31. minutě byl vyloučen za zdržování hry domácí Slezák, přesilovku jsme však nevyužili. Na druhé straně se do šance dostali soupeři, kdy Jirka Křivánek chybně rozehrál z poza branky křižmo ke dvěma volným soupeřům a ti pak bezproblémů zakončili, stav 9:1. V 35. minutě pak byl vyloučen domácí Fouček za podražení, kdy jsme přesilovku využili po půl minutě trefou Hlávky po spolupráci Chána a Vrabce. Hlávka pak ještě přidal další 3 branky, v 39., 42. a 45. minutě, kdy ta ve 42. minutě byla využita přesilovka při vyloučení domácího Svobody za hrubost. Mezitím také svůj druhý gól přidal v 44. minutě mladší žák Filip Doucha po přihrávce Jirky Křivánka. Poslední branka zápasu v poslední minutě přišla do naší brány, kdy se prosadil Císař s asistencí Veselého, opět po naší chybě v rozehrávce od zadního mantinelu. Konečný stav 14:2 v náš prospěch, kdy jsme soupeře přestříleli v poměru 75:21.

Vyjádření trenéra Josefa Chána: "Po první utrápené výhře jsme zavítali na hřiště v Novém Strašecí, kde jsme doplněni o hráče z mladších žáků a přípravky podali velice dobrý výkon okořeněný vysokou převahou a brankami. Výsledek 2:14 hovoří za vše. Hráče chci pochválit za pohyb, který jsme od minulého zápasu o hodně zlepšili. Hráči z mladších žáků a přípravky vynikali bojovností, všichni tihle hráči dobře pracovali a chci je dále zabudovávat do týmu. V dalším utkání jedeme na hřiště Hostivaře."

Sestava: Adam Horský (G) - Václav Adam, Jiří Arnold, Tadeáš Benčát, Timotej Bilý, Filip Doucha, Jiří Heiland, Jan Hlávka, Lukáš Horský, Jakub Chán, Jiří Křivánek, Adam Richter, Václav Sýkora, Antonín Vrabec,

Tags: , , ,