Mladší žáci, Přípravka, Starší žáci 03.10.2022   Martin Horský
Starší žáci otočili utkání v Chomutově v samém závěru a vezou 3 body
5:6
Wolves Chomutov (0:1; 3:2; 2:3) HC Kert Park Praha
Branky: 19. Novák (Mareš), 20. Mach (Hrebinec), 25. Maršálek, 39. Maršálek (Rykl, Albrecht), 39. Maršálek (Rykl) - 2. Hlávka J. (Drnec), 16. Drnec (Hlávka J., Richter A.), 27. Drnec (Horský L.), 43. Drnec (Richter, Hlávka), 44. Richter A. (Drnec), 45. Drnec (Richter A., Špák)
Starší žáci ve 4. kole zavítali do Chomutova. Úvod utkání byl zatížen končícím deštěm a hřiště hodně klouzalo, takže se hrál pomalý hokejbal plný nepřesností. Nicméně jsme se prosadili Honzou Hlávkou hned z kraje třetiny a druhou trefu přidal Radim Drnec v úvodu 2. třetiny z přesilovky. Soupeři se však podařilo do 25. minuty otočit na 3:2, ale ve 27. minutě jsme srovnali po trefě Radima Drnce z přesilovky. V utkání, kde jsme měli více ze hry, se ale opět 2x trefil soupeř a my 6 min před koncem prohrávali o 2 branky. Zvýšeným úsilím a s odhodláním se zápasem ještě něco udělat se nám po řadě neproměněných šancí podařilo nejen srovnat po trefě Radima Drnce v 43. a Adama Richtera v 44. minutě, ale i dokonce přidat vítězný GÓÓÓLL opět z hole Radima Drnce půl minuty před koncem. Zodpovědnou hrou v závěru utkání jsme těsné vedení udrželi a vezeme z Chomutova 3 cenné body. Radim Drnec 4 branky a 6 kanadských bodů, Adam Richter 4 kanadské body (1+3). Hoši děkujeme.  -MH-
Hodnocení asistenta trenéra Martina Horského: "Po počátečních problémech se sestavou jsme nakonec dorazili do Chomutova v počtu 10+2. Začátek utkání byl díky dešti náročný a plný nepřesností na obou stranách, nicméně jsme si vybudovali dvoubrankové vedení. To se nám nepodařilo udržet a ač jsme byli lepší, soupeř nám před závěrem odskočil o 2 branky. Po řadě neproměněných vyložených šancích, kdy jsme soupeře přestříleli 35:18, se nám ale podařilo celé utkání otočit. Musím tým pochválit, že bojovali do poslední chvíle jako jeden tým, a že to v závěru nevzdávali. Naše převaha s trpělivostí a snahou do samého závěru přinesla nakonec kýžené ovoce, díky...."

Mladší žáci se představili na domácím miniturnaji

13:1
HC Kert Park Praha (2:0; 6:0; 5:1) TJ KOVO Praha
Branky: 6.,6. a 11. Richter, 13. Sýkora, 14. Arnold, 19. Richter (Horský), 20. Bláha (Šeps), 20. Richter (Černík), 22. a 25. Sýkora (Richter), 23. Větrák, 29. Větrák (Richter, Černík), 29. Vlach (Horský) - 26. Čurdová (Babinský, Bínová)
2:0
SK Kelti 2008 - 10 (1:0; 1:0; 0:0) HC Kert Park Praha
Branky: 8. Pachner, 20. Betlach (Pachner)
První utkání s Kovem bylo opět hrou na jednu branku. Tu naši hráči zatížili hned třinácti brankami. Více než výsledek nás zajímala předvedená hra a ta nebyla příliš učesaná. Spousta nepřesností, ale s tím musíme počítat, učíme se učíme. Ve druhém utkání jsme sehráli lepší zápas, byla tam bojovnost a nasazení u většiny hráčů. Mužstvo se celý zápas zlepšovalo jediné, co ke spokojenosti chybělo, byla nějaká branka v berounské síti. Pořádně potrénujme a ty branky sami přijdou.  -MK-

Přípravka
Přípravka se turnaje v Hostivaři zúčastnila se dvěma týmy a vedla si nadmíru statečně. Na místě se utkala s 3 týmy Hostivaře (1 dívčí) a 2 týmy berounských Keltů. Žlutý tým, složený z přípravkářů hrajících i za kategorii mladších žáků, předčil očekávání a nepoznal porážku díky svojí bojovnosti a týmové spolupráci, i když hráli oslabeni kvůli nemoci jednoho z parťáků jen v 5ti hráčích. Červený tým, složený z 3 hráčů přípravky a 3 hráčů z mini přípravky, dokázal odehrát několik velice vyrovnaných zápasů a 1 „suverénně“ vyhrát díky své urputné bojovnosti a týmové spolupráci. Škoda jen posledního zápasu, kdy po velice vyrovnané první třetině s nejsilnějším domácím bílým družstvem neuneslo několik hráčů psychicky herní převahu soupeře, což úplně rozbilo doposud fungující spolupráci a dopadlo to, jak to dopadlo. Bohužel i toto patří ke hře a děti se musí naučit s tím vyrovnat. -MŠ-
Hodnocení trenéra Martina Šepse: "Děkuji Všem hráčům za jejich účast a bojovnost na dnešním turnaj v Hostivaři a samozřejmě i rodičům za jejich podporu, i když chvílemi byli zahanbeni, podle mě babičkou z domácího celku, jejíž podpora byla slyšet přes celé hřiště. Turnaj považuji pro nás za úspěšný a už se těším na další!"

Co nás čeká tento týden
Tento týden se A-tým představí v sobotu 8.10. doma, kde přivítá Svítkov Stars, letošního nováčka v extralize, který si nevede vůbec špatně. Se zápasem k dobru ztrácí na náš tým 2 body a v tabulce je na 3. místě ihned za námi. Utkání začíná v 16:00, tak přijďte podpořit náš tým.
Dorost po týdenní přestávce zajíždí v neděli do Prachatic, kde se ve 12h střetne s místními Highlanders. Podaří se navázat na dobré výkony z Plzně? Starší žáci předehrávají doma již v úterý od 18:30 utkání s Kladnem, podaří se navázat na sérii úspěchů z předešlých kol? Mladší žáci, pokud se nepodaří domluvit nějaké přátelské utkání, a přípravka mají tentokrát volno. Minipřípravka se představí buď na Kladně nebo v Mladé Boleslavi, místo včas upřesníme.