Starší žáci úspěšní v Berouně, dorost těsně prohrál v Plzni

Dorost těsně prohrál v Plzni
2:1
HBC Plzeň (0:1; 1:0; 1:0) HC Kert Park Praha
Branky: 28. Kraus (Obr), 41. Procházka (Popp) - 7. Chán (Křivánek, Bilý)
K nedělnímu zápasu jsme tentokrát zajížděli na horkou půdu do Plzně, k utkání, kde nebyl jasný favorit. To se také nakonec ukázalo. Velmi dobré utkání z obou stran, kde jsme se ujali v 1. třetině Jakubem Chánem vedení 0:1 a dále pouze s deseti hráči v poli bojovali o cenné body. Ve 2. třetině se ale do dění na hřišti zapojili víc než je zdrávo rozhodčí. Bohužel my byli tím týmem, který na to doplatil více, dokonce došlo ke srovnání na 1:1. Nás to možná trošku rozhodilo a Plzeň se začala dostávat více do hry, v důležitých momentech nás ale podržel skvělými zákroky brankář Jakub Slaboch. Rozhodující moment nastal začátkem 3. třetiny, kdy jsme měli početní převahu 5 na 3, kterou jsme nedokázali využít a přišel tak trest 4 minuty před koncem zápasu, kdy Plzeň vstřelila hodně šťastný vítězný gól na 2:1. -JCh-
Hodnocení trenéra Josefa Chána: "Kluky musím pochválit, smeknout před nimi, protože zápas naprosto skvěle odmakali. Byli jedním týmem a i přesto, že jsme prohráli, odjeli jsme z Plzně se vztyčenou hlavou. Věřím, že předvedený výkon nám pomůže do dalších zápasů. Teď nás čeká za 14 dnů cesta do Prachatic."
Starší žáci uspěli v předehrávce v Berouně a drží první pozici v tabulce
4:9
SK Kelti 2008 B (2:1; 1:4; 1:4) HC Kert Park Praha
Branky: 3. Boldi (Šmíd), 5. Hasal, 28. Šafra (Fučík), 34. Šafra - 11. Richter Š.(Větrák F.), 16. Richter Š. (Bilý, Adam), 19. a 25. Richter A., 30. Drnec (Adam), 32. Richter A. (Adam), 38. Richter Š. (Richter A., Drnec), 39. Richter A. (Drnec, Richter Š.), 42. Richter A. (Dvorský)
Starší žáci ve čtvrtek v podvečer předehrávali své utkání s Kelty 2008 B v Berouně. Na obou stranách se očekával vyrovnaný zápas s vysokým nasazením. Domácí zaskočili náš tým dvěma trefami Boldiho a Hasala během prvních 5 minut i když průběh hry tomu nenasvědčoval. Z počátečního šoku jsme se postupně oklepali a v 11. minutě snížil Šimon Richter po přihrávce Filipa Větráka. Druhá třetina ukázala, že jsme herně lepší a přinesla i zasloužené vedení i přes občasné výpady asi nejnebezpečnějšího Hasala. Hned v úvodu vyrovnal z přesilovky opět Šimon při vyloučení Hasala. V 19. minutě se opětovně z přesilovky trefil Adam Richter, který zvyšoval ještě v 25. minutě na 4:2 po samostatných akcích. V 28. minutě snižoval Šafra, nicméně dvanáct vteřin před koncem třetiny zvyšoval ještě Radim Drnec za asistence Vaška Adama. V úvodu posledního dějství se nejprve trefil Filip Větrák a chvíli na to si při závaru před naší brankou srazil Adam Horský do branky přihrávku Šafry, ale dalšími třemi trefami bratrů Richtrových jsme stanovili zasloužené konečné skóre 9:4 z našeho pohledu. -MH-
Hodnocení asistenta trenéra Martina Horského: "Ve čtvrtek večer jsme v Berouně očekávali náročné utkání. Soupeř nás zaskočil hned v úvodu 2 brankami, ale trpělivou hrou jsme si vypracovali řadu šancí a postupně se i prosadili, zejména zásluhou bratří Richterových, kteří se prosadili hned 8x. Nejnebezpečnějšího hráče soupeře Hasala se nám podařilo zodpovědnou hrou beků až na pár výpadů uhlídat. Poměr střel 53:25 v náš prospěch vypovídá o naší herní převaze, což se promítlo i do závěrečného zaslouženého skóre. Všem hráčům děkuji za předvedený výkon."
Mladší žáci
4:2
HBC Hostivař (1:1; 0:1; 3:0) HC Kert Park Praha
Branky: 1. Kvasnička (Coufal), 27 Coufal (Janšta), 27. Svoboda (Janičko), 28. Coufal (Zimarev, Kocmánek) - 4. Bláha (Sýkora), 17. Větrák
10:0
HC Kert Park Praha (3:0; 4:0; 3:0) HBC Nové Strašecí
Branky: 2. Bláha (Sýkora), 5. a 10. Větrák, 12. Větrák (Horský), 17. Bláha (Větrák), 20. Větrák, 21. Sýkora (Šeps), 23. Větrák, 26. a 30. Větrák (Sýkora)

Mladší žáci se mimořádně zúčastnili turnaje v Hostivaři, kde se utkali s domácí Hostivaří (2:4) a s Novým Strašecím (10:0). Utkání s Hostivaří bylo přesně takové ,jaké potřebujeme k hokejbalovému růstu. I když jsme prohráli, hodnotím utkání pozitivně. Hostivař rozhodla o svém vítězství v poslední třetině. Dobře zahráli tradiční opory Filip Větrák, jenž předvedl užasnou akci, když proběhl celé hřiště a skóroval. Oporou zadních řad byl i Lukáš Horský. Z útočníků se mi líbil Vašek Sýkora a Jakub Bláha.
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti mužstvu Nového Strašecí, jenž tvoří převážně loňští přípravkáři. Utkání jsme měli zcela ve své režii, jen ta koncovka naše hráče trápila, tedy mimo Filipa Větráka, který zaznamenal 7 branek.

Co nás čeká tento týden
Tento týden A-tým sehraje hned 2 utkání. O středečním svátku přivítá v 16:00 doma HBC Pardubice a v sobotu 1.10. pak jede do Dobřan, kde utkání začne v 11:00. Pardubice v posledním kole porazili doma Letohrad 2:1 a Dobřany vyhráli v Hradci 3:2. Naši borci porazili doma Kladno 5:2, tak doufáme, že naváží na výkon z posledního zápasu s loňským finalistou.
Starší žáci jedou v sobotu 1.10. do Chomutova, který v posledním kole porazil Kelty A 3:1.  Zápas začne v 16:00. Dorost má tentokrát volno. Mladší žáci sehrají turnaj v neděli dopoledne doma na Lužinách. Přípravka by v sobotu měla zavítat Do Hostivaře nebo do Nového Strašecí. Místo bude ještě upřesněno.