Starší žáci – Šest bodů z pekla

Starší žáci 04.03.2012   Michal Pěch
SK Ďáblové Praha (0:2;0:2;0:0) HC KERT PARK PRAHA

První překážkou nebyl soupeř ale,skládka, jenž musíte projít, než se dostanete na hřiště samotné.
Další překážkou byla časomíra nejprve nechtěla pracovat vůbec, pak si to přeci jen rozmyslela a na ukazateli skóre se objevil stav 4- 0 což domácí hráče a příznivce přimělo k potlesku.
Do utkání jsme se vstoupili aktivněji a uzavřeli domácí pekelníky v obraném pásmu a od začátku ohrožovali jejich brankáře. První gólovou příležitost měli ale domácí. Plánička však vychytal hvězdu Ďáblů Hodonského, a tak udeřilo v osmé minutě na druhé straně. David Slavík přihrál Adamovi Valáškovi ten si prohodil posledního obránce a střelou mezi betony poslal lužinské do vedení. Za další tři minuty nám nabídl soupeř přesilovku, Valášek vyhrál vhazování „Mikeš“ přistrčil Slavíkovi, jehož dělovku zastavila až sít Kupčíkovi branky.
Druhou část hry si pronajala naše druhá útočná formace po necelé minutě nachytal nepřipraveného brankáře Jakub Sauer. Při dalším pobytu na hřišti putoval míček po ose Petrouš -Sauer-Hustoles L. a na světelné tabuli svítilo těch tipovaných 4-0 jenže pro hosty.
Třetí třetina branku nepřinesla i když šance byli na obou stranách. Muži v masce však vždy vyhráli své souboje a tak si náš Karel připsal na své konto další nulu.

SK Ďáblové Praha (0:2;2:2;2:1) HC KERT PARK PRAHA

Ve druhém zápase hájil naší branku Matěj Néma zatím co Planička se přesunul do útoku třetí formace.
Naši pod dojmem snadného vítězství začali vlažněji. Naštěstí si Matěj se všemi pokusy domácích poradil a nepustil Ďábly do vedení.
V desáté minutě doslova vydřel Slavík v našem obraném pásmu míček, ten posunul na Pláničku, který nezištně přihrál Valáškovi a ten s rutinou zakončil 1-0. Než se domácí vzpamatovali měnilo se po pětadvaceti vteřinách skóre podruhé. Petrouš našel před brankou na chvilku osamoceného Sauera, jenž blafákem nedal domácímu brankáři žádnou šanci.
Ďáblové však nesložili zbraně. Po zbytečné ztrátě míčku Hodonský v samostatné uniku snížil a v 20 minutě tentýž hráč střelou nad Némovu vyrážečku vyrovnal. Domácí se však neradovali dlouho. Za dvě minuty zamotala dvojice Slavík, Valášek domácí obraně hlavu a David Slavík poslal střelou z mezi kruží hosty do vedení. Hned po buly nahrál Štěpán Petrouš do křídla Lukáši Hustolesovi, jehož švih vyhnal všechny pavouky s růžku domácí svatině. Obě branky od sebe dělilo osm sekund.
Když ve třetí třetině přidal namlsaný Lukáš Hustoles další branku zdálo se být rozhodnuto. Aktivně hrající domácí útočník Kaclík byl však jiného názoru a dorážkou snížil. V samém závěru se nejlepší hráč domácích Hodonský pokusil zdramatizovat utkání. Závěrečné vteřiny jsme si však s přehledem uhlídali v rozích útočného pásma.