Starší žáci porazili Most 6:3, mladší žáci v Hostivaři prohráli

Mladší žáci, Starší žáci 06.10.2014   Michal Pěch

Starší žáci - sobota 4.10.2014

HBC Kovodemont Most (0:2;1:2;2:2) HC KERT PARK PRAHA
22:30 2:6 3:0 / 0:0

Rozpis soutěže poslal v dalším kole MČR starších žáků naše mužstvo do Mostu, kde jsme se utkali s domácím Kovodemontem. Domácí, jenž mají zatím na svém kontě 0 bodů, začali utkání aktivněji, do vyložené šance se však nedostali. Lužinští se chvilku adaptovali na povrch mostecké haly a udeřili záhy. Ve třetí minutě prošel obranou Robin Kolář a jeho přihrávku si vrazil do vlastní branky jeden z vracejících se obránců domácích. Zanedlouho bylo na střídačce hostů ještě veseleji. Obránce Hrdlička vystřelil od modré čáry, trefil hokejku domácího hráče, od níž se míček podruhé odrazil za záda bezmocného Hofbauera.

Ve druhé části jsme byli již jasně lepší. Domácí Most byl pod neustálým tlakem našich hráčů a zaslouženě se měnilo i skóre. Nejprve skvělou přihrávku Kamenáře zúročil Kolář, vzápětí Kamenář s Kolářem vykombinovali gól pro Šebka do prázdné branky. Na hrozivý vývoj utkání zareagovali domácí trochu tvrdší hrou. Sekání a dohrávání soubojů však nechávalo sudí v naprostém klidu. Pak přeci jen vyloučili, jenže faul na Kamenáře k údivu všech ohodnotil rozhodčí dvěma minutami pro našeho hráče. Přesilovka se domácím nedařila, ale šanci na její prodloužení dostali po dalším sporném výroku, kdy náš brankář dostal dvě minuty za zdržování hry. Domácí se tak dočkali až v další přesilové hře, kdy střela od modré trochu překvapila jinak dobře chytajícího Jizbu.

Do třetí části jsme šli s tím, že neuděláme z utkání drama. Hned v první minutě nám důrazný Pesl vrátil čtyřbrankový náskok. Domácí pokračovali dál ve své hře a v další přesilovce se jim opět podařilo skórovat. Nám se dařilo držet míček na hokejkách, nechodit zbytečně do soubojů a jako bonus jsme přidali další branku. Svůj výborný výkon korunoval Kolář přesnou přihrávkou na Kamenáře, který se nemohl zmýlit. Poslední slovo v utkání měli domácí, jenž, jak jinak než v přesilovce, korigovali na konečných 6-3.

Příští sobotu 11. října přivítáme na svém hřišti na Lužinách od 11:30 Kelty z Berouna. Přijďte nás povzbudit.

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha

Za zápas musím naše hráče pochválit, když se hrál hokejbal byli lepší, když otloukaná udrželi své emoce na uzdě. Dobře zachytal Jizba, kompaktněji zahrála oproti předešlým utkáním obrana, výborný zápas sehrál Robin Kolář.

Autor: Milan Kubíček