Starší žáci neuspěli v Hostivaři

Starší žáci 12.10.2021   Martin Horský

8:0
HBC Hostivař (1:0; 4:0; 3:0) HC Kert Park Praha
Branky: 12 Nestrojil (Bár), 22 Hradil (Skála, Režnárek), 23 Skála (Hradil, Michek), 24 Nestrojil (Svoboda), 25 Hradil (Michek), 33 Hradil (Režnárek), 35 Hradil, 41 Skála

Středeční podvečer patřil starším žákům, kteří se vydali na přeložené utkání do Hostivaře. Sestava obou týmů slibovala, že půjde o vyrovnané utkání hrané ve vysokém tempu, i když v našem týmu chyběla řada opor zejména v obranných řadách. To také potvrdila úvodní třetina. Od samého začátku byla hra vyrovnaná a po několika střelách na obou stranách bylo i díky pozornosti obou gólmanů bezbrankové skóre. Hned ve 2. minutě nám soupeř nabídl možnost přesilovky, kdy byl za napadení vyloučen Hradil. Do výrazné převahy jsme se ale nedostali, naopak i soupeř zahrozil. Změna skóre nastala ve 12. minutě, kdy do té doby pozorného gólmana Adama Horského, překonal Nestrojil za asistence Bára, 1:0. Další změna stavu nenastala a tak do té doby poměrně vyrovnané utkání šlo do další třetiny s 1 brankovým náskokem domácích.

Úvod 2. třetiny nabídl přesilovou hru soupeři, kdy v 18. minutě byl vyloučen Drnec za sekání, ale soupeři se nabídnuté 2 minuty výhody nepodařilo využít. Zvrat utkání nastal mezi 22. a 25. minutou, kdy soupeř vpodstatě rozhodl 4 brankami v řadě. Nejprve se trefil Hradil za asistence Skály a Režnárka a pak v krátkém sledu ještě Skála, Nestrojil a opět Hradil (za asistencí Hradila Michka a Svobody) a skóre bylo po 10 minutách záhy 5:0. K naší újmě byl navíc ve 26. minutě vyloučen Jakub Chán za vysokou hůl, ale i přes nabídnutou přesilovku jsme další branku soupeři do konce třetiny již nedovolili.

Vývoj začátku 3. třetiny naznačil, že utkání se již dohraje za rozhodnutého stavu, ale na vysoké tempo utkání to nemělo vliv. Soupeř vpodstatě celé utkání dobře pokrýval naše nejlepší útočníky a ti se těžko prosazovali do šancí, nebo v případě zakončení neměli tu patřičnou jistotu a klid, takže vytouženou branku se nám nepodařilo vstřelit. Naopak to byl soupeř, který během poslední třetiny přidal ještě 3 branky, ale je nutno podotknout, že jsme jim některé šance nabídli i za cenu většího zapojení našich mladších hráčů z řad mladších žáků a přípravky, i když ti předvedli dobré výkony na hranicích svých možností. Nejprve se trefil Hradil ve 33. minutě za asistence Skály a poté opět Hradil v 35. a Skála v 41. minutě, oba po samostatných akcích, skóre 8:0. V 36. minutě navích oslabil náš tým Jakub Chán, který byl zbytečně vyloučen na 10 min za nesportovní chování.

Vyjádření trenéra Josefa Chána: ""

Sestava: Adam Horský (G) - Filip Doucha, Radim Drnec, Lukáš Horský, Jakub Chán, Sebastien Chán, Kvido Novák, Adam Richter, Šimon Richter, Václav Sýkora, Dominik Špák, Filip Větrák, Ondra Větrák.

Tags: , , , , ,