Starší žáci nestačili na hráče z Mostu

Starší žáci 16.10.2021   Martin Horský  Martin Horský

4:2
HBC Most (1:0; 2:1; 1:1) HC Kert Park Praha
Branky: 10 Plachý (Efler, Šmahel), 24 Efler (Šmahel, Koky), 27 Weiss (Šmahel, Koky), 41 Efler (Šmahel, Koky) - 30 Chán J. (Vrabec), 38 Chán j. (Vrabec, Horský A.)

Po odloženém zápase proti pražským Rebelům zavítali hráči Kertparku ke 4. zápasu sezóny ligy starších žáků do Mostu. Náš tým nastoupil ve značně okleštěné sestavě. Po řadě omluvenek byli v sestavě pouze 4 hráči starších žáků, které doplnili 3 mladší žáci a 3 šikovní přípravkáři, tedy nekompletní 2 lajny. Počáteční obavy z možné soupeřovy převahy se nenaplnily, jelikož i soupeř nastoupil v omezené sestavě doplněné řadou mladších hráčů. Hru zahájila 1. útočná trojice Větrák, Horský, Sýkora. Druhou lajnu tvořili Benčát, Arnold a Sebík Chán a záda jim pak kryla obrana složená z hráčů Vrabec, Špák a Kuba Chán. Úvodní hra se nesla spíše v duchu mírného oťukávání z obou stran. Několik šancí na obou stranách zlikvidovali oba gólmani. Na stavu nezměnila nic ani první přesilovka po vyloučení Patrika Košťála v čase 5:56 za hrubost. Naši hráči se v úvodu přesilovky usadili v útočném pásmu, ale k výraznému zakončení jsme se nedostali a tak první přesilovka branku nepřinesla. V čase 8:15 se vyloučení opakovalo na opačné straně, kdy byl Kuba Chán poměrně zbytečně vyloučen také za hrubost u naší branky. V úvodu přesilovky se soupeř dostal k několika střelám, ale gólman Adam Horský byl pozorný. Po minutě hry se ale ujala v čase 9:17 tečovaná křižná střela z levé strany. Na teč Plachého po střele Eflera již gólman neměl šanci dosáhnout, 1:0. Ve 12. minutě jsme šli opět do oslabení, kdy byl vyloučen Tonda Vrabec za podražení. Nařízenou přesilovku jsme ubránili a soupeře nepustili do vyložené šance. Třetina po několika šancích na obou stranách skončila za stavu 1:0.

Úvod druhé třetiny opět přinesl poměrně vyrovnanou hru i s několika chybami na obou stranách, ale oba gólmani byli pozorní a míček za svá záda nepustili. Ve 22. minutě byl vyloučen opět Vrabec a soupeř přesilovku v její 2. polovině z hole Eflera po nahrávce Šmahela a Koky v čase 23:28 využil, 2:0. Netrvalo dlouho a v 26. minutě jsme šli opět do oslabení, Sýkora vyloučen na 2 min u mantinelu ve středním pásmu za podražení. Bohužel i tuto přesilovku soupeř po minutě využil Weissem opět po nahrávce Šmahela a Koky, 3:0. V čase 26:39 byl za nedovolené bránění vyloučen Plachý, ale ani tuto přesilovku jsme nevyužili. V závěru třetiny jsme se konečně dočkali i my, kdy v čase 29:29 se z dálky prosadil Kuba Chán, po nahrávce Tondy Vrabce, 3:1.

Úvod 3. třetiny přinesl větší tlak z naší strany, kdy přes minutu jsme se v podání Chána, Vrabce, Špáka, Horského a Větráka usadili v útočném pásmu, ale přes řadu střel jsme se neprosadili. Zajímavá situace nastala v čase 37:10, kdy gólman Horský chytře vystartoval proti nahození do levého kruhu, než stihl soupeř doběhnout, posunul na Vrabce a ten našel Kubu Chána, který zakončil a míček se přes gólmana Norka dostal až do branky, 3:2. Kontaktní gól zesílil naši snahu o vyrovnání, ale i přes několik slibných šancí jsme vyrovnat nedokázali. Naopak Efler sám před Adamem Horským v čase 40:43 zvýšil na rozdíl 2 gólů po nahrávce Šmahela a Koky, kdy Vrabec uklouzl ve středním pásmu a přišel o míček, 4:2. V závěru jsme se ještě snažili o snížení, ale gól nepřinesly ani přesilovky v čase 41:31, kdy byl vyloučen Koky za podražení a Košťál za napadení v čase 44:17. Minutu a 20 s před koncem jsme zkusili hru v 6, ale šestice Vrabec, J. Chán, Špák, Větrák, Horský a Sýkora další branku nevstřelila, i když se k několika šancím dostali. Brankář Horský se vrátil na poslední sekundu do branky, jelikož za napadení byl vyloučen Kuba Chán a vhazovalo se v našem obraném pásmu. Konečný stav 4:2 v náš neprospěch, kdy nás soupeř přestřílel v poměru 28:18. Dnešní relativně vyrovnané utkání rozhodly přesilové hry, které přinesly soupeři 3 branky a my byli nuceni skóre dotahovat, což se nám nakonec nepovedlo.

Vyjádření trenéra Josefa Chána: ""

Sestava: Adam Horský (G) - Jiří Arnold, Tadeáš Benčát, Lukáš Horský, Jakub Chán, Sebastien Chán, Václav Sýkora, Dominik Špák, Filip Větrák, Antonín Vrabec.

Tags: , , , ,