Starší žáci jednou zvítězili, mladší žáci porazili Ústeckou Elbu 7:2

Mladší žáci, Starší žáci 30.03.2015   Michal Pěch

Starší žáci - sobota 28.3.2015

SK Ďáblové Praha (0:2;0:1;0:2) HC Kert Park Praha
23:43 3:4 0:1 / 0:0

Dalším naším soupeře bylo mužstvo pekelníků a pekelnic z Palmovky. Po celé utkání to byl souboj domácího brankáře Jirsy a našich útočníků. V páté minutě se prosadil aktivně hrající Kolář a do konce první periody jsme se radovali ještě jednou zásluhou Pesla. Ve druhé části navýšil naše vedení opět Kolář a starší žáci směřovali utkání k prvnímu vítězství s tímto soupeřem v základní hrací době. V poslední periodě zvýšili naše vedení Šebek s Kamenářem. A protože domácí se prosadit nedokázali, zapsal si Dominik Jizba čisté konto.

Starší žáci - neděle 29.3.2015

HC Kert Park Praha (1:1;1:1;2:3) Elba DDM Ústí nad Labem
15:37 13:9 0:1 / 1:1

V neděli nás čekalo vedoucí mužstvo naší skupiny DDM Elba Ústí nad Labem. Soupeř se do nás pustil s vervou, jak se na první mužstvo tabulky sluší. Jejich úvodní tlak znásobilo první naše vyloučení. Po ubráněné přesilovce, kdy spoustu šancí pochytal Martin Šach, jsme šli znovu do čtyř. Tlak soupeře narůstal, naštěstí opět bez brankového efektu. V šesté minutě se hosté už dočkali při signalizované výhodě. Poté se dostali do šance i domácí. Kamenář ještě nedal, ale nahozením od červené zaskočil hostující brankářku Filip Sedlák a vyrovnal.
Do druhé části jsme nastoupili bez zraněného Robina Koláře a hra byla vyrovnanější. Následovalo několik našich vyloučení a Elba dostala šanci hrát dlouhé přesilovky 5 proti 3. Martin Šach však doslova čaroval a nedovolil změnit stav utkání. Jen co jsme hráli v pěti šli jsme dovedení. Kombinaci druhého útoku zakončil Jakub Havel. Vzápětí šel sám na branku Vit Kamenář, byl sražen, ale rozhodčí hostujícího hráče jen vyloučil. Za okamžik došlo k vyloučení i na naší straně. Těsně po jeho skončení soupeř na dvakrát vyrovnal.
Do třetí části jsme tedy nastupovali za nerozhodného stavu, ten ale netrval dlouho. Špatnou rozehrávku Elby vystihl Kamenář a rozjásal početné publikum po třetí. O několik chvil později unikal naší obraně hostující Hanzlík, který byl, v podobné pozici jako předtím Kamenář, zastaven nečistě. Rozhodčí však místo vyloučení nařídil trestné střílení. Sám postižený si však na Šacha v brance nepřišel. Hosté znejistěli a přišli dva fauly na naše hráče. V dvojnásobné přesilovce přišel klíčový moment utkání - u mantinelu se sráží Vítek Kamenář s jedním z hostujících hráčů, při souboji o vyhozený míček po mantinelu. Bez jakékoliv konzultace rozhodčích mezi s sebou přichází okamžité vyloučení Kamenáře na 5 minut plus do konce utkání. Při hře 4 na 4 soupeř vyrovnává a při dlouhé přesilovce Elba otáčí stav. Naši hráči jsou hlavně psychicky dole, cítí hroznou křivdu a soupeř do přetížené obrany trestá popáté. Naši hráči v sobě našli ještě poslední zbytky morálních a Hustoles snížil na konečných 4-5.

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha

V sobotu na Palmovce jsme v poklidu dokráčeli ke třem bodům. V neděli s Ústím to byl pěkný zápas. Hosté byli lepší, o tom žádná. Zápas ale ovlivnilo vyloučení Kamenáře do konce utkání. Ani jeden rozhodčí neměl bohužel cit pro hru a pak hráči nevědí, co mají hrát. Hrát jen 16 minut v plném počtu je vážně málo. Těžko se pak k hráčům po utkání mluví, když cítí hroznou křivdu.