Starší žáci - sobota 13.9.2014

HBC Nové Strašecí (0:2;1:3;1:3) HC KERT PARK PRAHA
Sestava Kertu : Šebek - Plánička, Charbuský, Kovárník, Kolář, Kamenář, Sedlák, M.Jizba, Havel, Mikeš
42:53 5:8 1:3 / 0:1

První utkání nové sezony jsme zahájili na hřišti v Novém Strašecí v nepříliš početné sestavě. Po úspěšném domácím turnaji se sice do sestavy vrátil uzdravený Ondra Mikeš, nemoc však do utkání nepustila hned šestici hráčů - Dominika Jizbu, Honzu Skorčíka, Petra Pesla, Patrika Simandla, Pavla Hrdličku a kapitána Jakuba Hustolese. Přesto jsme si jeli k „bubákům“ pro tři povinné body.

První branku vstřelil Vít Kamenář po přesném pasu Tomáše Pláničky, a když za nedlouho vsítil, po nedorozumění domácí obrany, druhou branku Robin Kolář zdálo se, že utkání ubírá očekávaným směrem. Jenže ve druhé třetině nastala malá komplikace. Nejprve obdržel Plánička desetiminutový trest za nemístné poznámky, chvíli na to posoudil rozhodčí Kovárníkův zákrok jako nedovolený a nařídil trestné střílení, jež domácí hráč s přehledem proměnil. Domácím jsme však vítr s plachet sebrali do konce třetiny. Nejprve uklidnil situaci svou druhou brankou v utkání Kolář, po sléze se prosadil Matyáš Jizba dorážkou na brankovišti. Pátou branku si připsal, po pěkné souhře Sedláka s Kolářem, Vít Kamenář.
Ve třetí třetině se opět trefil z mezikruží Kamenář. Domácí sice korigovali, ale poslední slovo měli naši hráči. Kamenář i Sedlák, po pěkných akcích, navýšili na konečný 8-2.

Příští utkání hrajeme v sobotu 20.září od 11:30 doma na Lužinách,kdy přivítáme v pražském derby KOVO Praha.

Milan Kubíček, trenér starších žáků HC Kert Park Praha

V okleštěné sestavě jsme splnili roli favorita a zaslouženě vyhráli. V utkání jsme předvedli spoustu pěkných akcí, ale i dost hluchých míst, kdy jsme se přizpůsobili domácím a bylo to k nekoukání. Pozorně chytal brankář Šebek, který si zaslouží pochvalu.

Mladší žáci - neděle 14.9.2014

HC KERT PARK PRAHA (2:1;2:1;1:1) SK Pedagog České Budějovice
29:37 1:0 0:0 / 0:0

Mladší žáci vykročili do soutěže v domácím utkání proti Pedagogu České Budějovice. Lužinští ve svých zbrusu nových dresech netradiční červené barvy se do svého soupeře pustili s vervou a brzo šli také do vedení. Nový kapitán Martin Mika přesně nahrál Maxovi Kubánkovi, který poprvé prostřelil hostujícího brankáře. Za chvilku vystrčili růžky i hosté a na dvakrát překonali Dohalského 1:1. Do konce první třetiny se stav utkání ještě jednou změnil. Kubánek nahrával a úspěšným střelcem byl tentokrát Mika.
Ve druhé části pokračovalo vyrovnané utkání. Kubánek svou druhou brankou po skvělé nahrávce Jakuba Chána navýšil vedení, hosté však vzápětí korigovali na 2:3. Pak přišly chvilky našich benjamínků. Nejprve se trefil Jakub Chán a ve třetí třetině navyšoval vedení Kryštof Havel. Snaživí hosté dokázali překonat do druhé části utkání nastoupivšího Simandla už jen jednou a tak tři body zůstali na Lužinách.

Autor: Milan Kubíček