Semifinále si prostě užíváme, přiznává kapitán B-týmu Tomáš Procházka

Muži B 24.05.2016   Michal Pěch

B-tým po dlouhé době překonal brány čtvrtfinále a bojuje o medaile. Jak jarní část vidí kapitán Tomáš Procházka?

Ahoj Tomáši, díky moc za rozhovor a hned se zeptám na pár otázek. Nejprve bych se vrátil ke konci základní části a začátku play off. Jaký byl závěr základní části a příprava na playoff? Věřili jste si na Hostivař?

Závěr základní části, respektive celé jaro se nám moc nepovedlo. Chtěli jsme se udržet v horní polovině tabulky, ale to se bohužel nepodařilo. Před playoff jsme doplnili sestavu o pár posil a těšili se na Hostivař, která v jarní části sezony ukázala, že má velkou formu. Paradoxně jsme si, ale na Hostivař věřili.

Dále se již ptejme na úvodní zápasy s Hostivaří. Na soupisce se již nyní objevilo v dosavadních 6 utkání 26 hráčů. Čím to, že se kádr tak rozrostl?

Trenér již před playoff sliboval, že se bude snažit udělat co nejsilnější tým do vyřazovacích bojů a po vyřazení našeho áčka v nejvyšší soutěži, měl z čeho stavět. Za to patří velké díky borcům z A-týmu, kteří jsou vždy ochotni nám pomoci, a doufám, že to není jen kvůli naší legendární letní rozlučce se sezonou 🙂

Jaká byla oslava postupu a jaké jsou očekávání do semifinále?

S Hostivaří proběhla velmi pěkná série, kde v náš postup rozhodly až nájezdy ve čtvrtém utkání, kde jsme ještě před třetí třetinou prohrávali 1:3. Takže radost z otočeného zápasu a postupu byla veliká, ale „slavení“ si necháváme až na konec sezony.

Jsou nějaké Speciální přípravy na novou sérii s Junglem? Je to velice silný tým. Co se na ně chystá?

Trenér mi o tom zakázal mluvit.

Jak hodnotíš první a druhé utkání? – stav série je 1:1 a obě utkání dopadla zcela opačně.

Dle mého názoru se hraje rychlý a důrazný hokejbal, takže zápas playoff tak jak má být. V prvním zápase na nás Jungle očekávaně vlétl a svým důrazem a šikovností bral v sérii první výhru. V druhém zápase se nám moc nepovedl začátek, kde jsme měli spoustu vyloučení a díky tomu jsme inkasovali první gól. Na štěstí se nám podařilo ještě v první třetině zásluhou výborně hrajícího Tomáše Fejfara srovnat. Ve druhé třetině Fejfy svým důrazem vybojoval šanci pro naší hokejovou posilu Honzina Jindru, který nás přesnou střelou poslal do vedení a díky výborně chytající Vagíně (Lukáš Varga) a bojovnosti našeho týmu jsme druhý zápas série dotáhli do úspěšného konce. Z Kladna si vezeme jedno vítězství, za což jsme rádi a jsme natěšeny na zápasy v našem domácím prostředí.

Něco k tvému výkonu – jak hodnotíš souhru ve tvé pětce? Kdy od Vás můžeme očekávat větší gólový přísun? Souhra Vám v pětce klape, jen ty góly zatím nejsou…

Zatím mám více trestných minut než bodů 🙂 takže moc spokojen nejsem.. Ale já nikdy nebyl hráč, který by dával hromadu gólů - snažím se týmu pomoc především bojovností. V mojí pětce, nastupuji v útoku s Hamrem (Lukáš Toula), který nás na jaře po pauze doplnil, za což jsem moc rád, jelikož s Hamrem v útoku nastupuji již několik sezón a máme svůj specifický herní styl, který s úsměvem „obdivuje“ i Martin Krůček 🙂 Nejčastěji nás na pravém křídle doplňuje běhavý Lívy (Martin Lívanec), který především svou rychlostí a šikovností doplňuje naše nedostatky. A beci se nám tam točí různě, ale často nám záda jistí velezkušený a tvrdý obránce Dvořka (Jan Dvořáček), který se po zdravotních potíží vrátil v této sezóně do sestavy. A kdy můžeme očekávat gólový přísun? – každé střídání si říkáme, že tam jdeme bouchnout gól, tak snad již o víkendu 😉

Kdybys mohl zhodnotit hru celého týmu v obou utkání?

Klukům bych chtěl i touto cestou velmi poděkovat.. Na hřišti dřou, na střídačce podporují/pomáhají a v šatně je sranda - semifinále si prostě užíváme. Potřebujeme, ale přidat v osobních soubojích a mít méně vyloučení...

Co očekáváš od soupeře do zápasu na Lužiny?

Důrazný a bojovný hokejbal. Jungle je velmi silný v osobních soubojích a má spoustu šikovných hráčů.

Poslední otázka – Máte vypsané nějaké speciální prémie za vítězství? (např. oholení hlavy trenérovi nebo nějaký soudek do šatny)

Zatím ne, ale děkuji za podnět – oholit hlavu trenéra je super nápad 🙂 myslím, že by to určitě potěšilo přítelkyni trenéra Péťu, za dva týdny už paní Skalníkovou 🙂

Tome, ještě jednou díky a přeji mnoho štěstí do nadcházejícího víkendu.

Autor: Martin Lívanec