Rozhovor se střelcem postupového gólu Adamem Führichem

Muži A 19.04.2012   David Kuna

Adame, první dva čtvrtfinálové duely skončili celkovým skóre 15:0. Asi nikdo nečekal, že Plzeň dokážete v domácím prostředí takto přehrát. Jak by si zhodnotil oba dva zápasy ?

Oba dva zápasy měly stejný scénář. Od první minuty jsme na soupeře vletěli a vytvořili jsme si mnoho šancí, ze kterých jsme za pár chvil vytěžili i góly. Plzeň jsme přehrávali ve všech možných situacích, jen v přesilovkách byla Plzeň nebezpečná. Jsem rád, že úvodní dva zápasy nám vyšly na výbornou. A podle slov fanoušků měla Plzeň „tenisový víkend – 15:0“.

Vstup do třetího utkání jste měli opět fantastický, v 10. minutě jste vedli už 4:0 ...

V Plzni jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, ale už na začátku se zdálo, že to dopadne jako u nás doma na Lužinách. Osobně jsem si myslel, že je „vymalováno“.

Neublížil vám paradoxně trošku ten čtvrtý gól ? Přeci jen vést v 10 minutě 4:0, to už o postupu do semifinále asi málokdo pochyboval ...

Je možné, že nám to trochu ublížilo, protože jsme pak přestali hrát a toho Plzeň začala využívat, a proto se dostala do gólových šancí.

Ztratit vedení 4:0 na 4:5 asi musí zahýbat s psychikou týmu. Vám se však podařilo rychle srovnat, to byl asi důležitý moment, že ?

V hokejbale se může stát cokoliv, především v play-off a tento zápas byl toho důkazem. Na psychice hráčů se to určitě podepsalo, ale nechtěli jsme se vzdát. Téměř před koncem základní hrací doby jsme skóre vyrovnali a posadilo nás to zpět do sedla.

Zápas tak dospěl do prodloužení. Co jste si před ním řekli v kabině?

Že uděláme pro to maximum a že už na nic nemůžeme čekat. V neděli by se nám do Plzně nechtělo.

V prodloužení se hrál celkem otevřený hokejbal. Nepřekvapilo vás to trochu, vzhledem k tomu, že se mohlo rozhodnout o celé sérii ?

Samozřejmě, hrálo se nahoru a dolů, hra měla spád a čekalo se na první chybu. Sám jsem nečekal, že to Plzeň tak otevře a myslel jsem si, že bude spíše defenzivní a zkusí štěstí v nájezdech.

Rozhodující gól jste vstřelil Vy. Jak se celá situace odehrála, Adame?

Dobrou práci odvedli za bránou Lukáš Plzák a Jirka Kruček, kteří se nenechali odstavit od míčku. Já jsem si pak načasoval sběhnutí z mezi kruhů směrem do brány, i když jsem měl hráče na zádech, přesto se mi podařilo skórovat.

Do Plzně přijelo bez mála pět desítek fanoušků. Byli vaším "šestým mužem" v poli ?

Sám jsem byl mile překvapen, kolik fanoušků nás přijelo podpořit. Tak určitě, diváci nás hnali kupředu a vytvořili nám domácí atmosféru.

V semifinále vás čeká Ústí nad Labem. Jak se těšíte na tohoto soupeře ?

Ústí má velmi zkušený tým, a jestli chceme dosáhnout toho nejvyššího cíle, musíme umět porazit každého. Já se na tuto sérii strašně moc těším a doufám, že se nám podaří postoupit.

Adame, teď je před vámi po dlouhé době volný víkend. Jak ho budete trávit ?

Já volno mít nebudu, chystám se na výpomoc do prvoligové Opavy, která bojuje o postup do semifinále s Hodonínem.

Chtěl byste vzkázat něco našim fanouškům ?

Tak určitě, fanouškům patří jedno velké dík. Bez nich by to prostě nešlo a navíc takovou atmosféru, kterou dokážou vytvořit ti naši, jsem ještě nikde nezažil.

Tags: , , , , , , ,