První dubnový týden mládeže

Dorost, Mladší žáci, Přípravka, Starší žáci 04.04.2023   Martin Horský

První dubnový víkend patřil kromě minipřípravky všem věkovým kategoriím. Dorost hrál v neděli 2.4. doma proti Plzni. Starší žáci předehrávali své utkání v Berouně s Kelty A ve čtvrtek 30.3. a v úterý 4.4. v podvečer doma dohrávají odložené utkání s Kelty B z Berouna. Mladší žáci měli nabitý nedělní program, jelikož se zúčastnili 4. kvalifikačního turnaje na závěrečný turnaj přeboru mladších žáků. Přípravka pořádala v sobotu doma turnaj ve formátu 5+1, tedy tak jak hrají Mladší žáci.

Dorost neuspěl doma s Plzní

HC KERT Park Praha - HBC  Plzeň  2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Úvod utkání se nesl v tlaku Plzně, která nás nechtěla pustit z vlastního pásma, ale nic z toho nezužitkovala. Po chvíli jsme se i my nadechli k několika průnikům, ale v 6. minutě jsme inkasovali z hole Krause. Poté jsme nevyužili přesilovku při vyloučení Kučery za nedovolené bránění. V deváté minutě přidal druhou branku Kotrouš po přihrávce Krause a vývoj utkání nabral špatný směr. To se nám podařilo zvrátit díky 2 slepeným gólům ve 12. a 13. minutě, kdy se trefili nejprve Šimůnek a poté Křivánek po přihrávce od Chána a rázem byl stav vyrovnán, což vydrželo až do konce třetiny. Ve 20. minutě si situaci Kotrouš s Krausem vyměnily a bylo to 2:3. Zatímco my jsme nevyužili 2 přesilovky, soupeř udeřil hned z té první ve 27. minutě, kdy Obr s  Kotroušem potrestali po necelé minutě vyloučení Vrabce za krosček. Chvíli předtím dostal 10 minutový trest Chán za nesportovní chování. Z kraje 3. třetiny ho následoval ještě Janda za totéž. Další přesilovku za příliš mnoho hráčů na hřišti soupeř využil ve 37. minutě, kdy se po 16 vteřinách trefil Obr s Novákem. Poslední branku jsme inkasovali smolně při přesilovce 5 na 3, kdy nám z útočného pásma utekl Melner a nekompromisně zakončil při vyloučení Krause a Dobrého. Dnes musíme uznat, že Plzeň byla lepší. Škoda, že se nepodařilo využít některou ze 7 přesilovek (2x chvíli i 5 proti 3) a soupeř potrestal obě naše vyloučení. Na střely nás Plzeň lehce přestřílela 27:21.

-mh-

2 utkání starších žáků s Kelty A a B body nepřinesly

SK Kelti 2008 A - HC KERT Park Praha  2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Čtvrteční předehrávka v Berouně se nesla v duchu rapidních změn počasí a v závěru příchodu přívalu deště s 1. jarní bouřkou. I to mělo samozřejmě vliv na hru samotnou. Utkání začalo pozvolným oťukáváním relativně vyrovnaně, ale na střely jsme měli mírnou převahu, kdy řadu vyložených šancí pokryl dobře chytající Mašek. Skóre se měnilo na konci 5. minuty, kdy se prosadil Koller po souhře s Holovským a Vaculíkovou, kdy se dostal k odraženému míčku od našeho hráče a dával do odkryté branky. Další branky již nepadly, stejně tak, jako ve druhé třetině. V závěru obou třetin jsme zodpovědně přečkali přesilovky soupeře při vyloučení O. Větráka za napadení a Kramla za sekání. Do třetí třetiny se šlo ještě za nadějného stavu 1:0 s vidinou, že jsme na hřišti lepší. Co nám scházelo bylo překonat brankáře Maška. To se nám podařilo ve 35. minutě, kdy jsme využili jedinou přesilovku při vyloučení Kollera za hákování. Po 5 vteřinách se trefil Adam ránou od modré, kdy získal míček z úspěšné buly od Drnce - 1:1. 5 minut jsme tlačili a drželi vyrovnaný stav, ale ve 39. minutě jsme podruhé inkasovali z hole Jílka, když brankář Horský první střelu pokryl ale byli jsme nedůrazní v pokrytí míčku před brankou. V závěru jsme měli ještě řadu šancí, ale žádná se neujala. Konec utkání jsme dohrávali již za vydatného deště a ve 4 při vyloučení Adama za nedovolené bránění, ale i tak jsme zkusili hru bez brankáře alespoň v 5 proti 5, vypracovali si několik vyložených šancí, ale Maška jsme nepřekonali. Soupeře jsme přestříleli 28:15, i v omezené sestavě byli na hřišti lepší, ale berounští zejména díky výkonu gólmana byli ti šťastnější.

HC KERT Park Praha - SK Kelti 2008 B - 2:7 (1:4, 0:1, 1:2)

V úterý 4.4. nás čekala dohrávka přeloženého utkání s Kelty B. Přes problémy se sestavou z důvodu nemocnosti a absence řady klíčových hráčů se nám nakonec podařilo tým sestavit, i když jen s řadou nováčků a mladších hráčů. Úvod utkání se nám úplně nevydařil, jelikož jsme po 3 minutách prohrávali 0:3 (Fučík, Šafra, Hasal), když jsme se nechali nedůraznou hrou zatlačit do vlastního pásma. Jako impulz k nakopnutí týmu vystřídal v brance Arnolda Horský. Obraz hry se postupně vyrovnal, nejlepší hráče soupeře se nám dařilo relativně pokrýt. V 5. minutě jsme ustáli vyloučení Bilého. V 9. minutě se však uvolnil Hasal a zvýšil na 0:4. Ve 12. minutě jsme nevyužili vyloučení Smejkala, kdy jsme se téměř nedostali do šance. Těsně před přestávkou se nám podařilo snížit Dorňákem po spolupráci se Sýkorou. 20. minuta přinesla další branku do naší sítě, kdy se trefil Šmíd. Ve 23. minutě byli vzájemně vyloučeni Bilý a Hasal za držení a hrubost, ale hra ve 4 se moc nedařila ani jednomu týmu. Ve 27. minutě jsme nevyužili ani naší druhou a poslední přesilovku v zápase, když byl vyloučen Boldi za nedovolené bránění. Ve třetí třetině nejprve zvyšoval v 39. minutě Smejkal z dorážky, nám se podařilo snížit opět Dorňákem po přihrávce od Adama ve 41. minutě, ale minutu na to zvyšoval na konečných 2:7 Hasal po sólo akci v našem pásmu, kdy se sám vykličkoval od mantinelu, proběhl jako blesk brankovištěm a zakončoval zleva z opačné strany do odkryté branky. Řadu dalších vyložených šancí zlikvidoval Horský, zatímco nám se oba brankáře soupeře nedařilo moc zaměstnat, o čemž vypovídá i poměr střel 12:28.

-mh-

Mladší žáci v kvalifikačním turnaji neuspěli

V neděli se konal v Berouně kvalifikační turnaj mladších žáků o postup na závěrečný celorepublikový turnaj. Náš velice mladý tým se postavil starším a fyzicky vyspělejším týmům se ctí. Ve skupině jsme se setkali s výběrem domácího Berouna, jenž tvořil společný výběr chlapců a děvčat. I když jsme prohráli 4:0, nemuseli jsme se za svůj výkon stydět.

Ve druhém utkání jsme potrápili silnou Hostivař.  Ta se ujala vedení, na které jsme odpověděli brankou Filipa Větráka. I na druhou branku v naší síti jsme dokázali reagovat. Obrana Hostivaře nechala za svými zády Vaška Sýkoru a ten se nemýlil. Klasické nedáš dostaneš rozhodlo tento zápas. Vyloženou šancí jsme pohrdli a na druhé straně se míček po několika odrazech ocitl v naší brance. Hostivař své vítězství vzápětí pojistila čtvrtým golem a bylo rozhodnuto.

Ve čtvrtfinále, do kterého jsme postoupili jako 3. ze skupiny, nás čekali mladoboleslavští Tygři. V průběhu zápasu jsme vedli 2:0 po brankách Sýkory a Černíka. Boleslav dokázala ale utkání vyrovnat a lépe zvládla i samostatné nájezdy, které následovali po vyrovnaném zápase.

Vítězem a 4. postupujícím na závěrečný turnaj se stali hráči Kladna, kteří porazili ve finále domácí 2:1 na samostatné střely. Třetí byla Hostivař, která porazila Tygry 5:2 v zápase o bronz.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka: "Kluci celý turnaj odmakali a proti silnějším protihráčům podali výkony leckdy nad své možnosti. Proti starším soupeřům jsme se nedostávali moc do brankových příležitostí. A když nějaká přišla, chyběl nám pověstný krůček.  Z hráčů bych vyzdvihl Filipa Větráka, který dokázal zatápět obranám soupeřů. Škoda, že jeho nabídky nedokázali spoluhráči proměnit. Vaška Sýkoru pak za produktivitu. Ostatní střídali dobré okamžiky s těmi horšími. Ale jinak jsem byl na tým hrdý, snažil se s vývojem utkání vždy něco udělat a nikdy zápas nezabalil. Děkuji rodičům za podporu v tomto mrazivém počasí."

HC Kert Park Praha - SK Kelti 2008   0:4

HC Kert Park Praha - HBC Hostivař   2:4    branky: Větrák (Černík), Sýkora

HC Kert Park Praha - HBC Tygři Mladá Boleslav    2:3 ss   branky: Sýkora (Šeps),  Černík (Sýkora)

Nejlepšími hráči týmu byli vyhlášeni Filip Větrák a Vilém Černík.

-mk-

Přípravka hostila na Lužinách turnaj 5+1

V sobotu 1.4. přípravka odehrála další 2 utkání ve formátu 5+1 na celé hřiště, tentokráte s výhodou domácího hřiště a publika. Bohužel se výsledkově zadařilo napůl, ale mnohem důležitější jsou zkušenosti a zážitky, které si hráči ze své hry i celku odnášejí a mohou s nimi dále pracovat. S celkem Hostivaře jsme odehráli celkem vyrovnané utkání, kde bylo skóre dlouhou dobu vyrovnané a utkání na svoji stranu převážili Hostivařští ve 2. polovině utkání několika brejky za naši obranu, na které jsme nestihli reagovat.
V utkání s Rebely jsme byli o kousek lepším celkem, celou dobu jsme vedli, soupeře jsme dokázali i několikrát „zamknout“ v jejich pásmu a i přes veškeré snahy ze strany Rebelů o vyrovnání, kde jim v cestě stáli naši výteční gólmani, jsme dokázali udržet nejtěsnější rozdíl ve skóre a dovést zápas do vítězného konce.
Vyjádření trenéra Martina Šepse: "S dnešními výkony jsem spokojen. Jako celek a dle svých možností kluci odvedli velice dobrou práci a hlavně fungovali jako tým, což je 50% úspěchu. Pro některé hráče to byla vůbec první zkušenost s hrou na velké hřiště, střídáním z velkého prostoru v průběhu hry, hledání správných dveří na střídačce, trestnou lavicí a podobně. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, že hra na velké hřiště stojí na pohybu a rychlosti jednotlivců."
-mš- -mh-

Následující program

O velikonočním víkendu čeká zápas pouze dorost, který v neděli doma přivítá Prachatice, snad se podaří napravit neúspěch proti Plzni. Ostatní kategorie mají volno. Ale jinak je prodloužený prázdninový víkend nabitý, jelikož se uskuteční reprezentační srazy s účastí našich hráčů a v pátek 7.4. v Jihlavě turnaj Krajů v kategorii U15 (starší žáci), kde nakonec nastoupí jen 4 naši borci (Adam, Bilý, Dvorský a Horský), jelikož další nominovaní se účastní reprezentačního srazu.