Přípravka byla v turnaji 5+1 na Kladně stoprocentní

Přípravka 25.10.2018   Martin Horský  Jiří Drnec

Třetí turnaje přípravek této sezóny byly naplánovány na velké hřiště v počtu 5 + 1 se všemi pravidly hokejbalu, jako například v kategorii mladších žáků. Po řadě změn v rozpisech jsme nakonec z Berounského turnaje byli nominováni do Kladna společně s dvěma domácími týmy Alpiqu, Elbou DDM Ústí nad Labem a HBC Most. Z časových důvodů byla délka zápasů stanovena na 2x10 min a každý tým sehrál 3 zápasy s tím, že po dohodě se domácí týmy Alpiqu proti nám v poločase vymění, jelikož na jejich modrý tým vycházely dle rozpisu jen 2 utkání.

HC KERT Park Praha - HBC Alpiq Kladno bílý/modrý tým 4:2, branky: 3x Drnec, 1x Adam
První zápas nás čekal hned od 8h ráno proti domácímu týmu Alpiqu bílému. Počasí i v tuto říjnovou hodinu bylo velice příjemné. Utkání bylo herně vyrovnané, ale zásluhou 2 zásahů jsme po poločase vedli 2:0. V druhém poločase po výměně domácích týmů soupeř snížil z kraje na 2:1, ale nám se vzápětí podařilo zvýšit na 3:1, a i když soupeř ještě jednou snížil na rozdíl jedné branky, utkání jsme nakonec vyhráli 4:2.

ELBA DDM Ústí n.L. - HC KERT Park Praha 3:7, branky: 2x Drnec, 5x Adam
Po hodinové přestávce nás čekala Elba Ústí n. L. První poločas byl herně i na branky poměrně vyrovnaný. Ihned v úvodu jsme sice obdrželi branku, ale brzy jsme vyrovnali a v poločase jsme vedli 3:2. Druhý poločas byl také obrazem hry podobný prvnímu, ale 4 zásahy jsme v poklidu dospěli k vítězství 7:3.

HC KERT Park Praha - HBC Most 6:0, branky: 5x Drnec, 1x Adam
Poslední utkání proti Mostu, zejména v prvním poločase, bylo asi nejnáročnější z celého dne, nicméně jsme po poločase vedli 1:0. V druhém poločase jsme přidali 5 branek zejména zásluhou Radima Drnce a v závěru jsme si pohlídali čisté konto i přes řadu soupeřových vyložených šancí. Škoda jen, že toto utkání bylo poznamenáno nevybíravým chováním fanoušků Mostu z řad rodičů, jak vůči našim hráčům, tak i našim fanouškům.

Turnaj jsme zakončili třemi výhrami s celkovým skóre 17:5. Při závěrečném vyhlášení děti obdrželi balíček s ovocem, sladkostmi a propagačními materiály hostitelského klubu. Kladenským děkujeme za uspořádání turnaje, rodičům za podporu a těšíme se na další turnaj 10. listopadu.

Vyjádření trenéra Martina Horského:

Po problémech se složením sestavy vlivem široké marodky jsme nakonec na turnaj dorazili s 9 hráči a gólmanem, kdy jsme navíc i 3 hráče doplnili z minipřípravky. Protože v sestavě byli i úplní nováčci a 4 hráči, kteří nikdy nenastoupili do zápasu na velké hřiště, předpokládali jsme, že budeme dnes zejména sbírat zkušenosti. Nakonec se ukázalo, že jsme byli schopni sehrát 3 herně vyrovnaná utkání a zejména za přispění rozdílových hráčů se zkušenostmi i z mladších žáku Radima Drnce a Václava Adama vstřelit 17 branek. Vzadu nás podržel gólman Adam Horský, který nastoupil po 6 týdenní pauze a který i s přispěním obrany v posledním utkání udržel čisté konto. Pozitivní je, že i nováčci byli víceméně schopni dodržovat pravidla hry na velké hřiště, jen škoda, že střelecky se prosadili pouze Radim Drnec a Vašek Adam, i když další tam měli řadu pěkných nahrávek a několik šancí.

Sestava: Horský A. (G) – Adam Václav, Drnec Radim, Opletal Vojtěch, Pospíšil Matěj, Vavřička Lukáš, Vlk Lukáš – Doucha Filip, Horský Lukáš. Větrák Filip (všichni 3 minipřípravka).