MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Pražský výběr U15 ovládl turnaj krajských výběrů

Starší žáci 21.04.2022   Martin Horský

Na Velký pátek se uskutečnil tradiční turnaj krajských výběrů U15 – tedy starších žáků ročníku 2007-8. Pořadatelem jednodenního turnaje byl HBC Hostivař, který poskytl příjemné zázemí všem 6 zúčastněným výběrům. Kromě Prahy šlo ještě o výběry Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Plzeňského a Jihomoravského kraje. Hrálo se ve dvou 3-členných skupinách, ze kterých vítězové postupovali přímo do semifinále a týmy na 2. a 3. místě čekalo ještě semifinále.

Výběr Prahy měl v týmu hned 5 násobné zastoupení Kert Parku a to na pozici trenérů, které se na podzim ujali Josef Chán s asistencí Jana Šimůnka, a pak 3 hráči, kteří se propracovali do nejužšího výběru – útočníci Jakub Chán a Radim Drnec a obránce Antonín Vrabec. Celý výběr pak tvořili ještě hráči Hostivaře, Rebelů a Kova. Už podle soupisky měl tým předpoklady i ambice se poprat o nejvyšší příčky. Kapitánem týmu se stal Jakub Chán, kterého si hráči sami zvolili.

Ve skupině čekaly výběr Prahy zápasy s Plzeňským a Královéhradeckým krajem. Pražané plzeňské hráče přestříleli v poměru 23:11, za což byli odměněni 4 brankami (Nestrojil, Hradil, Grof a Nestrojil), na kterých se 2 asistencemi podíleli i naši hráči Radim Drnec a Jakub Chán. Brankář Soukup udržel čisté konto a tak Pražané zvítězili v poměru 4:0.

Druhý zápas byl náročnější a po nerozhodném výsledku 2:2 i přes dvojnásobnou střeleckou převahu dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl ve prospěch Pražanů kapitán Jakub Chán ve třetí sérii. Ale zpět k průběhu zápasu. V 7. minutě se Pražský výběr ujal vedení zakončením Bára po přihrávce Jakuba Chána, ale Královéhradečtí za 2 minuty vyrovnali. Před koncem poločasu se situace opakovala. Nejprve se trefil Radim Drnec, ale soupeři se opět povedlo rychle vyrovnat. Druhý poločas pak již branku nepřinesl. Pražský výběr tak vyhrál základní skupinu A a nezávisle na posledním duelu mezi Plzeňskými a Královehradeckými postoupil přímo do semifinále turnaje. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Radim Drnec.

Po přímém postupu do semifinále následovala delší pauza a čekání na soupeře, který vzešel z duelu Jihomoravského a Královéhradeckého kraje. Tím se stali Královéhradečtí, se kterými jsme se střetli již ve skupině a kteří své čtvrtfinále vyhráli 2:1. Semifinále na rozdíl od předchozího duelu ve skupině kromě střelecké převahy přineslo i převahu gólovou. V prvním poločase se trefili Antonín Vrabec, dále Kaňka za asistence Jakuba Chána a svůj 2. gól přidal Vrabec.  Poločas za stavu 4:0 uzavřel pak Michek. Druhý poločas přinesl hattrick Filipa Hradila za trojnásobné asistence našeho Radima Drnce.  Soupeř snižoval za stavu 5:0 jen jednou Kleštincem a tak semifinále skončilo zaslouženě pro Pražany v poměru 7:1.

Ve finále se Pražský výběr střetl s krajem Pardubickým, který přešel do finále přes čtvrtfinále 3:0 proti Plzeňským a semifinále 2:0 proti Středočechům. Pardubičtí začali lépe a ve 3. minutě se ujali vedení Koudelou. Pražanům se podařilo skóre ještě do poločasu otočit, kdy se nejprve trefil Jakub Chán po přihrávce Bára v 6. minutě a v 7. minutě pak při přesilovce zvyšoval Nestrojil po samostatné akci. V druhém poločase  ve 14. minutě skóre na nadějných 3:1 navýšil Filip Hradil po přihrávce Radima Drnce. Téměř do samého závěru se již skóre neměnilo a Pražané svou zaslouženou výhru pečetili ve 24. minutě do prázdné branky Jakubem Chánem po přihrávce Nestrojila při soupeřově powerplay. Konečný stav 4:1.

Po finále již následovalo slavnostní vyhlášení a předání ocenění a poháru vítězům a tolik očekávané oslavy zisku titulu mohly vypuknout… Gratulujeme vítězům a jen zrekapitulujme na závěr, že Pražané uzavřeli celkové skóre 18:4 se 4 vítězstvími a střeleckou převahou 95:43. V kanadském bodování se 6 body v turnaji bylo pořadí Hradil (5+1), Jakub Chán (3+3) a Radim Drnec (1+5), tedy všechno hráči Pražského výběru včetně našich Jakuba a Radima.

Sestava: Slavík Nikolas (G), Soukup Vojtěch (G) – Kaňka Jan, Maxima Antonín, Městka Lukáš, Švec Patrik, Votava Adam, Vrabec Antonín -  Adam Matěj, Bár Jakub, Drnec Radim, Grof Filip, Chán Jakub, Hradil Filip, Michek Adam, Nestrojil Pavel, Svoboda Tomáš (trenéři: Chán Josef, Šimůnek Jan)

Tags: , , , , , , , ,