Pražané porazili v Českém poháru Pardubice 7:6

Muži A 29.05.2012   Michal Pěch

Sobota 26.5.2012

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (2:0;3:1;1:5) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 4. Bílý (Filip, Kubeš P.), 7. Filip (Kubeš P., Drenko), 25. Waber (Mokříž), 26. Waber (Kubeš J.), 27. Merta (Bílý, Kubeš P.), 42. Kubeš P. (Merta, Waber) - 25. Hradecký (Kruček J.), 34. Führich (Sikora, Nechyba), 35. Kruček J. (Gerlich), 37. Kruček J. (Kuna), 37. Kruček M. (Kuna), 38. Sikora (Kuna, Hradecký), 55. Kruček M.
Sestava Kertu : Sup - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Pavlík - Rozenberg, Nechyba, Führich, Hradecký, Kuna, Kruček M., Kruček J., Gerlich
23:27 6:4 1:1 / 0:0

V sobotu od jedenácti hodin sehráli Pražané v Pardubicích čtvrtfinále Českého Poháru. Trenér Rostislav Kurfürst měl k dispozici pouze 13 hráčů do pole, z nichž Leoš Gerlich, co by brankářská jednička v play-off, hrál v útoku. Naproti tomu kádr Jiřího Mašíka nastoupil v plné sestavě.
Tempo zápasu bylo velmi vlažné, čemuž napomáhala i účast pouhých dvaceti diváků. Ze hry měli v úvodu víc domácí Pardubice. Ve čtvrté minutě hráli domácí první přesilovku, kterou se jim podařilo využít 1:0. Pardubičtí přidali o tři minuty později další gól 2:0. Zápas postrádal náboj a hlavně nasazení obou týmů. Úroveň zápasu se nezměnila ani v druhé třetině. K vidění byl vidět zejména boj o střední pásmo. Skóre se znovu měnilo až v dvacáté páté minutě. To Pardubičtí zvyšovali už na 3:0. O sedmnáct vteřin se později se poprvé prosadil Kert Park, když úvodní branku Pražanů vstřelil Luděk Hradecký 3:1. Místo toho, aby Pražany tento gól nakopl, přišli dva rychlé góly Pardubic 5:1. Do třetí třetiny jako by vstoupil jiný Kert Park. Hráči začali více běhat a prát se o každý míček. Za vše snad mluví nevídaný obrat v zápase, když se 3 minut a 32 vteřin postupně prosadili Adam Führich, dvakrát Jiří Kruček, Martin Kruček a Tomáš Sikora 5:6. Kert Park si však výsledek nedokázal uhlídat a ve třiačtyřicáté minutě znovu inkasoval 6:6. Hrálo se tak prodloužení. V něm měli asi největší šanci Pardubčtí, když se teč před bránou otřela o břevno. Ani jeden z týmů nedokázal v prodloužení rozhodnout a tak na řadu přišly samostatná střílení. V nich se jako jediný prosadil Martin Kruček a poslal tak Pražany do Final Four Českého poháru, který se sehraje o víkendu 9. a 10. června ve Světlé nad Sázavou.

Tags: , , ,