MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Ohlasy po sobotním derby s Kovem

Muži A 28.10.2014   Michal Pěch

Sobotní derby s Kovem je již minulostí, k utkání se však ještě vracíme. Jak jej hodnotí útočníci Jan Kočka a Jiří Kruček? Jaké bylo utkání z pohledu zraněného Jaroslava Pospíšila? Čtěte více!

Jan Kočka

Dle novinářů, trenérů a fanoušků jsi byl hlavní postavou v zápase s Kovem. Jak hodnotíš svůj výkon?

Se svým výkonem nejsem nikdy spokojený na 100 %, ale je pravda, že tento zápas byl z mé strany vydařený. Bylo to i tím, že jsem se vrátil na místo, kde jsem s hokejbalem začínal a odehrál zde spousty zápasů. Šel jsem si to utkání opravdu užít a to se podařilo. Zápas mi, jak se říká, „sedl“. Velké díky patří mým spoluhráčům, bez kterých by ten výkon nebyl takový.

Bylo něco, co by sis vytknul?

Vytknul bych si koncovku, tu mám dlouhodobě mizernou. Teď jsem opět nedal dvě prázdné branky. Na tréninku zkouším trefovat volná místa okolo brankáře, ale ani tam mi to nepadá. Asi mám vytesaný ruce ze dřeva. 😀

Co bylo hlavní příčinou výhry v derby?

Vítězství se nerodilo vůbec lehce. V první třetině jsme byli nekoncentrovaní a dělali jsme spoustu chyb v obraně. Podržel nás Martin Sup v bráně. Ke konci třetiny jsme začali mít více ze hry. Po první třetině byla remíza zasloužená. Ve druhé části zápasu se začal projevovat náš běhavější styl hry, z čehož plynuly fauly domácích a my jsme dvě přesilovky využili. Rozdíl v derby udělala dle mého názoru pohyblivost jednotlivých hráčů ve druhé polovině utkání.

Z naší strany se podařilo udržet koncentraci a nebýt zbytečně přemotivování. Byly to i pokyny od trenérů?

V kabině jsme o tom určitě mluvili, všichni jsme se těšili, o motivaci bylo postaráno. Ke konci zápasu se to na některých hráčích lehce projevilo, někteří byli frustrovaní výsledkem zápasu, padly i nějaké vyšší tresty, ale to k tomu patří. Jsem rád, že jsme to s přehledem všichni ustáli a došli k vítězství.

Divácká kulisa byla výborná, hraje se ti lépe před „full housem“ ?

Ze hřiště to vypadalo hezky, přeci jenom před tolika lidmi nehrajeme každý zápas. Bylo to fajn!

Myslíš si, že derby něco scházelo?

Scházelo více kombinační hry, i když fanoušci Kertu si na své určitě přišli. Balonky byly díky počasí už celkem tvrdé, na hře se to občas podepsalo na obou stranách, ale bylo to pro všechny stejné. 🙂

Příští kolo hrajeme s Letohradem, který zatím předvádí výborné výkony. Co od tohoto zápasu očekáváš ?

Abych řekl pravdu, tak opravdu nevím, jak momentálně hrají, ale asi mají šikovné kluky, jelikož v tabulce na tom zatím nejsou špatně. Musíme porazit každého, pokud chceme myslet na úspěch. Uvidíme, s čím přijedou, věřím ve vítězství za 3 body.

Jiří Kruček

Poslední dobou jsi nepředváděl výkony, se kterými by jsi ty i trenéři byli spokojeni, ale v derby jsi se prosadil hned dvakrát. Myslíš si, že to bylo zlepšením tvé hry či vyhecováním v takovémto zápase s přívlastkem „derby“ ?

Jediné co chci je si zahrát hokejbal. Ne žádné dostihy, či wrestlingové souboje a už vůbec ne přehazovanou nebo dobývání zabetonované obrany, která jen vyčkává. Zápas byl spíše vyhecován stranou domácích hráčů. Což ke konci zápasu, za stavu 4:1 byla už zbytečná vyloučeni a strkanice, i když to už asi k derby patří.

V zápase jsi měl mnoho šancí a i několik samostatných brejků avšak žádný neskončil úspěšným zakončení. Provedl by jsi zpětně zakončení jinak?

U jednoho ze dvou brejku jsme měl více času, avšak nepřizpůsobil jsem tomu zakončení. Teď bych zvolil určitě jinou variantu zakončeni. V té rychlosti je těžké rozpoznat, zda-li mám více času, či beka na zádech.

Čím si vysvětluješ, že ses dokázal dostat do tolika šancí?

Do šancí mě spoluhráči dokázali poslat až v průběhu druhé třetiny, kdy jsme začali mít více ze hry a mít více míček na svých holích. Brácha mě posílal do jedné šance za druhou, má výborně načasovanou přihrávku a přehled o svých spoluhráčích. Snad se jednou karty obrátí a my mu bude připravovat šance do skórování, jako on nám.

Už několikátý zápas hraješ v útočné lajně s Luďkem Hradeckým a bráchou. Jak jsi spokojený? Co bys zlepšil na své hře a hře celé pětky?

Určitě jsou věci, které se dají zlepšovat. Ať už, hráče jednotlivě či celé lajny. Co mi chybí, je lepší časování přihrávek od obránců směrem do útoku. Zase od nás útočníku lepší časování naběhnutí si do správných pozic. Já spokojen rozhodně nejsem. Věřím, že dokážu být pro soupeře mnohem nebezpečnější, než jen "jednou" za čas.

Zápas skončil 4:1 pro Kert Park. Je dle tvého pohledu tento výsledek i obrazem předvedené hry?

Šance měli oba týmy, my měli v určitých chvílích více štěstí a zkušenosti. Co mě těší je, že se nám povedlo už neinkasovat a nepustit tak Kovo do zápasu.

Když bys vzal v úvahu úroveň tohoto zápasu, jak by jsi ho zhodnotil?

Zapas bych hodnotil velmi kladně. Mimo posledních 4 minut zapasu, kdy už k nabídnutí hokejbalu toho moc nebylo. Chtěl bych poděkovat "mobilizaci" všech fanoušků Kertu, myslím si, že vytvořili velmi kvalitní diváckou kulisu, která nás hnala za vítězstvím. Snad tak bude pokračovat i v dalším domácím zápase proti Letohradu. 😉

Jaroslav Pospíšil

Dlouhodobé zranění tě vyřadilo z podzimní části, ale i tak se snažíš být s týmem co nejvíce to jde. Byl jsi i na derby s Kovem, které Kert Park vyhrál 4:1. Jakou úroveň mělo derby?

Jakou bych očekával. Bojovné utkání se spoustou soubojů. Ačkoliv spousta kluků z Parku derby ještě nehrála, tak si myslím, že je předzápasová atmosféra vtáhla.

V čem byla hlavní příčina výhry Parku?

Hlavně v první třetině mohlo dát Kovo určitě víc než jednu branku. Koukal jsem na statistiky, a i když mělo Kovo asi jen 18 střel, tak několik situací bylo hodně nebezpečných. Velice dobře chytal Martin Sup. I za stavu 3:1 byl zápas otevřený, ale třetí třetinu ovlivnila série vyloučení domácích hráčů a v té chvíli bylo, podle mne, po zápase.

Jak bys zhodnotil výkon týmu v tomto zápase ?

Zdálo se mi, že občas vázla hra v obranném pásmu. Ale jinak všichni hráli na 100% a tak to má, podle mě, být.

A v těch dalších, co jsi viděl ?

Viděl jsem vlastně všechny domácí zápasy, kde kluci vesměs hráli dobře. Jen se moc netlačili do zakončení.

Nové tváře, nový trenér, nový koncept. Kde vidíš tento tým po podzimní části?

Ta obměna byla opravdu hodně veliká. Takže věřím, že si vše ještě lépe sedne a výsledky budou ještě lepší. Těžko se něco tipuje a hodnotí. Myslím, že to aktuální 6. místo by tak mohlo odpovídat.

Autor: Martin Kruček

Tags: , , , , , , , , , , ,