SHM HK Avir Praha (0:3;2:1;1:3) HC Kert Park Praha
Branky: 2 Šimůnek, 2 Janoušek, Jindra, Symon, Kajda
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
39:32 1:3 1:0 / 0:0

Před tímto utkáním jsme měli představu, že se soupeř sám porazí a že si tři body odchodíme, ale opak byl pravdou. Aktivní a běhavý Avir nehrál vůbec špatně. Od začátku zápasu jsem poslal do naší branky náhradního gólmana Pazderu, který se předvedl v dobrém světle a uměl si také správě postavit své tyče. Hráčů do pole jsem měl k dispozici deset, jelikož kapitán Procházka je zraněný (v této funkci ho na výbornou nahradil Toula) a několik dalších hráčů má jiné zdravotní potíže.

Ukázali jsme však, že na dvě lajny hrát umíme a především v útočném pásmu jsme efektivní, což v posledních zápasech zdobí naší hru. Značné nedostatky ale máme v obrané fázi hry a v rozehrávce. Avir vyhrával téměř všechny osobní souboje u nás ve třetině. Po první třetině jsme vedli 3:0 a viděli se už ve sprchách (tam to taky umíme 🙂 ). To se nám nevyplatilo, soupeř zatlačil a byl jednoznačně lepším týmem na hřišti. Přesto jsme šli do vedení 4:0 po krásné akci Touly, který zaznačil střelu a poté přesnou křižnou nahrávkou vybídl ke skórování Šimůnka - ten nezaváhal a z první zavěsil.

Po snížení na 4:1 z našeho pohledu viděl rozhodčí v klubku hráčů před naší bránou zvednutí míčku z brankoviště a nařídil trestné střílení, které domácí Bejšovec proměnil. Rozhodčí Krejcar měl poté několik dalších skvělých výroků a vysvětlení na obou stranách, kterému se bohužel nešlo než nesmát. O přestávce jsme si naše chyby rozebrali a začali opět hrát svou hru, když po přesné střele Symona, pohledné výměně dua Janoušek - Jindra a chladnokrevném zakončení Kajdy jsme si na Palmovce vyzvedli plný počet bodů.

Autor: Jan Skalník

Tags: , , , , ,