Kert Park v napínavém televizním utkání nezvítězil, sezona pro něj končí

Muži A 01.05.2016   Michal Pěch

CCM Extraliga - sobota 30.04.2016

HC Kert Park Praha (0:1;0:1;3:1) HBC Alpiq Kladno
Branky: 31. Kruček J. (Kruček M.) PP, 38. Wróbel (Topolánek, Suda) PP, 44. Wróbel (Topolánek, Kruček M.) – 7. Kudela (Hnízdil), 29. Kudela (Štěpánik, Hnízdil) PP, 34. Hnízdil (Kudela), rozh. náj. Ogurčák
Sestava Kertu : Mikl (Sup) – Kaucký, Michetschläger, Petr, Nýdl, Pospíšil, Skalník, Šperl, Fejfar, Häusler, Kovář, J.Kruček, M.Kruček, Postulka, Rozenberg, Suda, Topolánek, Wróbel, Bošák, Vyskočil
Rozhodčí: Škrobák M., Škrobák P.

Diváci v pražských Lužinách i u televizních obrazovek byli svědky velmi zajímavého třetí čtvrtfinále mezi Kert Parkem a Kladnem. Hosté na začátku třetí části vedli už 3:1 a vypadalo to, že utkání v klidu dovedou do vítězného konce, jenže po dvou brankách Wróbela bylo srovnáno a šlo se do prodloužení. V tom branka nepadla a o vítězi musely rozhodnout nájezdy, které zvládlo lépe Kladno a po výhře 4:3 jde do semifinále.

Televizní souboj Kertu a Kladna byl hned od začátku skvělou podívanou. DO první šance se dostali hosté, ale Mikl náporu Alpiqu odolal. Kert poprvé zahrozil na konci třetí minuty, ovšem Jirotka nemusel předvést žádný složitější zákrok. Úvod utkání žádné větší šance na jedné či druhé straně nenabízel, ale gól nakonec přišel. V sedmé minutě dokázal Hnízdil vyhrát buly na Tomáše Kudelu, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Kladno v úvodní části bylo střelecky aktivnější a po vstřeleném gólu nadále zaměstnávalo Mikla. Domácí se taktéž dostali k několika možnostem, ovšem tak nebezpečné možnosti jako na druhé straně to nebyly.

I v úvodu druhé periody byly aktivnější hráči hostujícího Alpiqu, kteří se opět dostávali před branku Petra Mikla, který však předvedl několik důležitých zákroků a podržel svůj tým. Kladno mohlo svůj tlak znásobit v početní výhodě, jenže z tlaku před brankou nebylo nic. Přesilovou hru si po Kladnu zkusili i domácí, jenže větší tlak si nedokázali vytvořit a nepřišla ani žádná příležitost ke skórování. Kert se v přesilovce neprosadil, ale začal se více dostávat do hry. Domácím však příliš nepomohlo vyloučení Fejfara, který dostal trest na 2+10 minut a citelně chyběl v domácí souhře. V závěru druhé části se dostali hosté opět do šance a Tomáš Kudela svým druhým gólem zvýšil náskok Alpiqu. Kladno jasně vítězilo ve střelecké převaze a vedení po dvou třetinách lze označit za zasloužené.

Domácí dělilo od konce sezóny patnáct minut a museli tedy přidat, pokud se před kamerami ČT Sport, nechtěli loučit. Začátek třetí třetiny byl pro domácí skvělý, hned po necelé minutě dokázal snížit Jiří Kruček. Jenže za necelé tři minuty přišla kladenská odpověď. Daniel Hnízdil pálil po pasu od Kudely. Moment za necelou minutu vyvolal řadu emocí, ale sudí trefu Kertu neuznali a stav tedy zůstával 1:3. Chvíli po polovině závěrečné třetiny se dostal do zakončení Tomáš Wróbel a ještě vykřesal domácím naději. Tomáš Wróbel byl klíčovou postavou i v samém závěru poslední třetiny, kdy se dostal k míčku a srovnal.

Utkání tedy došlo do prodloužení, ve kterém bylo k vidění množství šancí. V prodloužení se udála řada zajímavých soubojů a šancí, domácím se podařilo dokonce trefit tyč, ale míček ani na jedné straně do branky nedoputoval. Vzhledem k tomu, že prodloužení nerozhodlo, musely přijít na řadu samostatná střílení.

V nájezdové loterii to bylo skvělé představení kladenských střelců, když v prvních třech sériích uspěli Potěchin, Ogurčák a Hnízdil. Za domácí uspěl pouze Martin Kruček. Kladno tak může po výhře v nájezdech slavit postup mezi nejlepší čtyři a vysněný mistrovský hattrick je stále ve hře.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz