Kert Park zvítězil v Letohradě 4:1

Muži A 29.03.2014   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 21.kolo - sobota 29.3.2014

SK Hokejbal Letohrad (0:0;1:3;0:1) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 15:23 Adamec (Krejsa) PP - 17:40 Kruček M. (Krtička), 19:50 Pospíšil (Kruček M., Sikora), 20:39 Kruček M. (Krtička, Rozenberg), 35:41 Sikora (Kruček M., Krtička)
Sestava Kertu : Sup - Sikora, Adam, Pospíšil, Rozenberg, Pavlík - Kruček M., Kruček J., Krtička, Hradecký, Kočka, Myslivec, Korynta, Janoušek, Bošák
Rozhodčí: Horský, Vokurka

Do zápasu vlétl jako uragán hostující Kert, který se tlačil do mnoha šancí, ale Pražané ve většině případů ani nevystřelili, jelikož vše hráli na krásu až do prázdné brány. Jednou z mála výjimek byl však samostatný únik ze třetí minuty první třetiny Martina Kručka, jenž to zkoušel střelou nad vyrážečku, ale Šimara jeho pokus zlikvidoval. Poté, co hosté nevyužili v polovině úvodní části dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, se do hry dostali i domácí jeleni a začali značně vystrkovat růžky. Úvodní patnáctiminutovka ale žádný gól nepřinesla.
Prostřední část začala lépe pro Letohrad, který se po 23 vteřinách dostal do jednobrankového vedení, a to zásluhou při přesilovce od modré pálícího Miroslava Adamce, který přízemní střelou k pravé tyči hostující klece překvapil Supa – 1:0. Domácí ale rázem přestali hrát a jakoby se uspokojili, a v tom o dvě minuty později udeřili Pražané, respektive Martin Kruček, který zůstal před kasou Šimary zcela osamocený a střelou bekhendem zavěsil míček nad lapačku domácího gólmana, bylo tak rázem vyrovnáno – 1:1. Kert rázem převzal veškerou iniciativu a při přečíslení 3 na 2 se střelou pod vyrážečku Šimary prosadil rychlonohý bek Jaroslav Pospíšil – 1:2. Velký tlak hostující družiny nekončil a za necelou minutu zvyšoval na 3:1 Martin Kruček, jenž si seběhl mezi kruhy, kde ho přesným pasem našel Krtička.
Letohradští už do konce druhé třetiny neinkasovali a v kabině je musel čekat pořádný ryk. Ten domácí jeleny podle všeho značně nabudil a ve druhé minutě se „prosadil“ na brankoviště důrazný Matěj Grund, jeho gól ale uznaný nebyl pro milimetrové posunutí pražské klece. I přesto, že hosté značně polevili a do šancí se tlačili především Letohradští, tak se na opačném konci asfaltového kolbiště prosadil z mezikruží tvrdě pálící kapitán Kertu Tomáš Sikora – 1:4. Posléze ho mohl doplnit Rozenberg, ale ten nastřelil pouze tyč Šimarovy svatyně a na druhé straně hřiště se srdnatě bojující Letohrad už také nedokázal prosadit. Pražané si tak na své konto připsali zasloužené vítězství.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz

Rostislav Kurfürst, trenér HC Kert Park Praha:

Hned v úvodu jsme se přizpůsobili lehkému tempu Letohradu a chtěli jsme hrát až do prázdné brány. Jakmile jsme tak činili, tak to vypadalo, že jako kdybychom měli optickou převahu a jsem přesvědčený o tom, že jsme měli i daleko méně střel než měl domácí Letohrad. Po první třetině jsme si museli v kabině něco vyříkat a v té druhé už to bylo o dost lepší. Chodili jsme aktivně do brány a do střelby, a celkově jsme využívali lépe volných prostorů a najednou to vše fungovalo. Špatně se však smiřuji s polevením našeho mužstva ve třetí třetině, ale samozřejmě kluky neustále nabádám k tomu, aby pokračovali ve stejném tempu až do konce, bylo ale už dávno rozhodnuto, a to hrálo také svoji roli.