Kert Park vyloupil Kladno výhrou 3:2

Muži A 28.09.2013   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 5.kolo - sobota 28.9.2013

HBC Alpiq Kladno (1:1;0:0;1:2) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 13:15 Šrámek (Ogurčák, Soukup), 30:08 Štěpánik (Hnízdil D.) - 12:13 Kuna (Kruček M.), 33:28 Krtička (Sikora), 44:34 Kruček M.
Sestava Kertu: Mikl (Sup) - Sikora, Pavlík, Rozenberg, Adam, Kočka - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kuna, Krtička, Myslivec, Korynta, Janoušek, Netymach
Rozhodčí: Horský, Vokurka
Diváci: 53

Do utkání vstoupil aktivněji Kert Park. Pražané si hned v úvodu dokázali vytvořit dvě gólové šance, kdy se nejprve do samostatného úniku dostal Luděk Hradecký a následně šli dva na jednoho Martin Kruček a Jan Krtička, ale obě dvě šance minuly svůj cíl. Kladenští se postupem času osmělili a snažili se vytvořit gólové šance. Jejich pokusy však dokázal Petr Mikl v klidu zlikvidovat. V jedenácté minutě hrál Kert Park první přesilovou hru. V ní dokázal držet domácí v zámku, avšak k většímu ohrožení branky se nedostal. Ve třinácté minutě se k slibné šanci dostal Lukáš Myslivec, když i hned po buly střílel z vrcholu kruhu, avšak jeho střela mezi betony Jirotky nepropadla. O vteřinu později se však již Pražané radovali. V identické situaci se prosadil David Kuna střelou mezi betony a poslal Kert Park do vedení 1:0. Kladno však dokázalo na tento gól rychle reagovat. Do samostatného úniku se dostal domácí Šrámek, jenž střelou nad rameno překonal Petra Mikla 1:1.

Druhá třetina nenabídla takové tempo jako ta první. Byl to spíše boj o střední pásmo. Kladno dostalo ve druhé části hned třikrát výhodu jednoho muže v poli, když šel pokaždé na trestnou lavici Tomáš Sikora, avšak Kert Park se dokázal v oslabení dobře bránit. Jednou pak zachránila Pražany tyč.

Dobrý vstup do poslední části měli kladenští, jenž se v osmé vteřině třetí třetiny dostali do vedení 1:2. Následně dostal Kert Park výhodu jednoho muže v poli. V ní Pražané ostřelovali bránu Jirotky, avšak ani jedna ze čtyř střel na bránu se neujala. Ve čtyřiatřicáté minutě se však Pražané přeci jen radovali. Ve skrumáži před brankou se nejlíp zorientoval Jan Krtička, který dokázal propasírovat míček za záda Jirotky 2:2. Utkání začalo rázem nabírat na obrátkách. Na obou celcích byla jasně vidět touha po bodech. V závěru třetiny si víc šancí dokázal vytvořit kladenský Alpiq, jenže proti němu stál v bráně Petr Mikl, jenž svými zákroky dokázal uhájit svatyni Kert Parku. Rozhodující moment utkání nastal v poslední minutě. Kladenský Dědič se snažil udržet pásmo na červené čáře, jenže v souboji o míček ho o něj dokázal obrat Martin Kruček. Ten se dostal do samostatného úniku na Jirotku, naznačil střelu a typickou kličkou do bekhendu již neměl problém zasunout míček do odkryté brány 3:2. Kladenští již v posledních šestadvaceti vteřinách Petra Mikla neohrozili a tak Kert Park získal cenné tři body na půdě soupeře.

Martin Kruček, útočník HC Kert Park Praha:

V okleštěné sestavě jsme dokázali na Kladně sebrat všechny body. Situace s hráči není dobrá, ale o to více se musíme semknout a hrát jako jeden muž. To se nám dnes povedlo a vyhráli jsme. Ne vždy vyhraje lepší tým, ale ten co tomu obětuje více a dnes jsme to byli my. Kompaktním výkonem od začátku do konce jsme Kladnu dokázali hrát rovnocenného soupeře a v závěru převážit misky vah na naší stranu.