Kert Park zvítězil v zasněžené Jihlavě 2:0

SK TOPTRANS Jihlava (0:0;0:2;0:0) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 16:03 Hradecký (Kruček M., Kuna), 18:08 Kruček M.
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Christ, Rozenberg, Pavlík - Plzák L., Myslivec, Krtička, Kruček M., Hradecký, Kuna, Kruček J., Janoušek, Korynta
19:36 1:1 0:0 / 0:0

Pražany trápí rozšířené marodka, a tak pro utkání v Jihlavě a následně i v Karviné, využili dvě mladé posily z B-týmu. Sobotní utkání v Jihlavě doprovázelo nepříznivé počasí.
Utkání bylo od začátku vyrovnané. Vzhledem k množstvím vody, které se nacházelo na hřišti, nebyl k vidění pohledný kombinační hokejbal. K první šanci se dostali Pražané po střele Jana Krtičky, ale Humlíček byl pozorný. Další šance Kert Parku byla mnohem nebezpečnější. Lukáš Plzák se zkoušel nadvakrát prosadit přes Humlíčka, avšak míček se mu nepodařilo dopravit do svatyně domácích. Jihlava také zahrozila při přečíslení 2 na 1, ale v rozhodující fázi přeskočil domácím míček hůl. Zbytek třetiny se dohrál bez výraznější šance.
Do druhé třetiny vstoupili Pražané lépe, když se jim hned v úvodu podařilo vstřelit branku. Martin Kruček našel před bránou osamoceného Luďka Hradeckého, který střelou z první překonal Humlíčka 1:0. Následně měl Kert Park znovu příležitost skórovat, když Lukáš Myslivec jen těsně minul břevno. Pražané však nemuseli zoufat, protože se z následné akce znovu prosadili. Martin Kruček unikl domácím obráncům a na dvakrát překonal Humlíčka 2:0. Utkání nabralo na tempu a v této fázi byli Pražané lepším celkem. V jednadvacáté minutě měl Luděk Hradecký další příležitost ke skórování, avšak Humlíček se proti němu tentokrát vytáhl. Jihlavští se oklepali a i oni si vytvořili dvě gólové šance. Obě dvě přečíslení 2 na 1 však Leoš Gerlich dokázal zlikvidovat. V následujícím střídání ukázaly své dovednosti i mladé posily z B-týmu. Jiří Kruček vyhrál buly v útočném pásmu přesně na hůl Davida Korynty, který střílel z první. Humlíček jeho střelu srazil jen těsně mimo bránu. Následně Pražané zakládali nový útok. Jiří Kruček přihrál osamocenému Jakubovi Janouškovi, jenž trefil spojnici.
Ve třetí třetině se změnilo počasí. Místo deště začalo sněžit. Pražané na úvod třetiny hráli oslabení. To odbránili dobře a Jihlavu k ničemu nepustili. Oproti druhé třetině se již nehrálo v tak vysokém ofenzivním tempu. K výraznější šanci se dostal až v osmatřicáté minutě Lukáš Plzák, který unikl domácím obráncům. Humlíčka však nepřekonal. Do konce třetí třetiny se již ani jeden z celků k výraznější šanci nedostal, a tak Pražané zvítězili 2:0.

Leoš Gerlich, brankář HC Kert Park Praha:

Utkání v Jihlavě bylo hodně ovlivněno počasím. Začalo to deštěm, ve 2. třetině přišly kroupy a ve 3. třetině začalo do toho všeho sněžit. I přes řadu zraněných jsme, až na výjimky ve 2. třetině, podali sympatický výkon. Rád bych vyzdvihnul především kluky z béčka (Jakuba Janouška a Davida Koryntu), kteří nás příjemně překvapili a odehráli skvělý zápas. Výsledkem jsou důležité 3 body za těsné vítězství.

Lukáš Ptáčník, obránce HC Kert Park Praha:

Domnívám se, že zápas v Jihlavě (v náročných klimatických podmínkách) jsme měli, až na několikaminutovou pasáž v druhé třetině, pod kontrolou. Od začátku jsme hráli trpělivě a ve druhé třetině dokázali využít dvě naše brankové příležitosti. Poté jsme malinko polevili v koncentraci a pustili soupeře do několika velkých šancí. Naštěstí jsme to přestáli bez úhony a třetí třetinu jsme už zvládli zase v pohodě. Sice to žádná hokejbalová paráda určitě nebyla, ale tři body se počítají.

Tags: , , , ,