Kert Park utrpěl první porážku v sezoně, Pardubicím podlehl 1:4

Muži A 26.09.2015   Michal Pěch
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (1:1;1:0;2:0) HC Kert Park Praha
Branky: 00:40 Česák, 12:14 Kovář (Kruček J., Fejfar), 27:19 Skřivánek (Bílý), 34:11 Mašík (Bílý), 35:13 Urban
Sestava Kertu : Sup (Mikl) - Kuna, Rozenberg, Pospíšil, Nýdl, Bošák - Kruček M., Kruček J., Wróbel, Topolánek, Fejfar, Řebík, Kovář
Rozhodčí: Záhora, Vrba

Kromě zápasu Kladna s Plzní poutal velkou pozornost i duel mezi Pardubicemi a Kertem. Do zápasu lépe vstoupil domácí tým, který lídrovi tabulky dal gól už po 40 vteřinách od úvodního vhazování, když se trefil Česák. Hosté z Lužin mohli srovnat velmi rychle, ovšem Fejfar v první příležitosti neuspěl. Další šanci Kertu měl v jedenácté minutě první třetiny Bošák, ale ani on si na pardubického brankáře nepřišel. Kert se snažil o vyrovnání ze všech sil a dočkal se. Hosty vrátil do hry vyrovnávací trefou Michal Kovář.
Do šancí se v úvodu druhé části dostávali více hostující hráči, ale ve své příležitosti nedokázali uspět a neujala se ani následná možnost v polovině zápasu. To domácím se vedlo o něco lépe. Míček po šanci Březiny sice došel do branky, ale po zásahu vysokou holí a gól tak nemohl být uznán. Pardubice se ale gólu dočkaly, když necelé tři minuty před druhou sirénou dostal míček do branky Tomáš Skřivánek. Tento gól se nakonec ukázal jako vítězný.
Pardubice začaly lépe i poslední část a po necelých pěti minutách se jim povedlo přidat třetí trefu a gól Mašíka definitivně zlomil odpor Kertu. Navíc za minutu se v prostoru před brankou zorientoval nejlépe Urban a přidal další trefu. Autoskláři už si závěr pohlídali a nedovolili Kertu nijak zdramatizovat utkání.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz