Ani napodruhé to nevyšlo, bojovný Kert Park prohrál na Kladně znovu 1:3

Muži A 26.04.2015   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - ČTVRTFINÁLE 2 - neděle 26.4.2015

HBC Alpiq Kladno (0:0;1:1;2:0) HC Kert Park Praha
Branky: 15:59 Příhoda (Pražák) PP, 30:59 Hnízdil (Kudela, Špaček), 37:04 Kudela (Ogurčák) PP - 29:01 Fejfar (Bošák, Moravec) PP
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Michetschläger, Kuna, Pospíšil, Rozenberg, Zörkler, Šmíd, Štefanský, Bošák - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Moravec, Fejfar, Janoušek, Martínek, Haüsler
Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra

Kladno mělo v prvním utkání nakonec co dělat s udoláním Kertu, i druhý zápas byl hodně podobný. Hned v úvodu utkání došlo na zajímavé příležitosti na obou stranách, ale míček v brance neskončil. Alpiq byl v úvodní části střelecky aktivnější, ale akce stále ještě úřadujících mistrů končily na brankáři Gerlichovi.Střelou pouze do brankáře skončily i další příležitosti domácího týmu. V samém závěru měl šanci i hostují Fejfar, ale v těžké pozici neuspěl.

Pro domácí celek začala výborně prostřední část utkání, první příležitosti ještě dokázal Gerlich pokrýt, na zakončení Jana Příhody už ale nedosáhl. I po gólu domácích se hrál zajímavý hokejbal nahoru dolů, někteří hráči se na velice kluzkém asfaltu navíc poroučeli na zem. Velké příležitosti přišly opět až v závěru třetiny, kdy nejprve neuspěl domácí Hnízdil, na druhé straně se mohl radovat z gólu Tomáš Fejfar a srovnal.

Klíčový v celém utkání byl úvod poslední části, ve kterém se hned v první minutě povedlo Kladnu skórovat zásluhou Hnízdila. Gól pomohl tempu zápasu na obou stranách, ale ani domácí, ani hosté svoje šance v gól proměnit nedokázali. Kert následně musel pykat za faul, což přineslo pro domácí další šanci na skórování. Tomáš Kudela napřáhl od červené čáry a míček se zastavil až v brance. Středočeši si závěr utkání pohlídali a připsali druhé vítězství v sérii.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz