Kert Park ovládl pražské derby, Kovo porazil 4:1

Muži A 26.10.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 9.kolo - sobota 25.10.2014

TJ Kovo Praha (1:1;0:2;0:1) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 14:47 Čížek (Franěk) - 10:08 Kočka (Moravec), 23:32 Kruček J. (Kruček M., Kočka) PP, 26:38 Fejfar (Moravec, Kočka) PP, 38:50 Kruček J. (Hradecký)
Sestava Kertu : Sup (Gerlich) - Kuna, Rozenberg, Šmíd, Štefanský, Bošák - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Moravec, Lívanec, Janoušek, Fejfar, Martínek
Rozhodčí: Koskuba, Pečený

Sobota 25. října byla dlouho očekávaným datem. Od 14:00 se sehrálo na Palmovce první pražské derby v této sezoně.

V prvním střídání uzavřeli domácí Kert Park v obranném pásmu, do první šance utkání se však dostali právě hosté zásluhou Honzy Kočky a Jakuba Janouška. Následovalo vyloučení lužinského Luboše Moravce. Největší šanci během přesilové hry Kova měl ale opět Kert Park, když domácí obraně utekl Martin Kruček. Na Michala Zelenku ve svatyni Kova však nevyzrál. Hra byla vyrovnaná, obě mužstva se snažila tlačit do zakončení, ale obrany výrazným ohrožením obou branek zamezovali. Následovala také první přesilová hra Kert Parku, v níž si však hosté příliš dobře nevedli, a tak se domácí Kovo bez problémů ubránilo. První branka přišla v čase 10:08, kdy se radovala střídačka hostujícího Kert Parku. Jan Kočka utekl obranně domácích po křídle a přesnou střelou k tělu z prostoru pravého kruhu poslal lužinské do vedení 1:0. Kert Park měl v tu chvíli mírně navrch, ale nakonec se domácí přece jen před koncem první třetiny dočkali první a také jediné branky v utkání, když dorážel Čížek 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily oba dva celky aktivně. Nejprve si šanci vytvořil domácí Plecitý, jenž ale Martina Supa nepřekonal, následoval útočný výpad Luďka Hradeckého. Jak domácí Kovo, tak hostující Kert Park pokračovali v aktivní hře, ale do poloviny druhé třetiny příliš střeleckých pokusů k vidění nebylo. Ve třiadvacáté minutě se do brejku dostal Martin Kruček, kterého domácí museli zastavit pouze za cenu faulu. Kert Park byl v přesilové hře nebezpečný a Michal Zelenka byl v permanenci. V čase 23:32 však přece jen kapituloval, když se do horního rohu branky trefil Jiří Kruček 2:1. Následovalo vyloučení hostujícího Martina Lívance, ale Lužinští se v klidu ubránili. Naopak na druhé straně se Kert Park radoval potřetí. Po souhře Kočky s Moravcem se dostal do zakončení mladík Tomáš Fejfar, kterého tak ani Kovo, jako další tým, ubránit nedokázalo 3:1. Dvoubrankové vedení hostů vneslo na hole Kova nervozitu. V závěru třetiny hrál ještě Kert Park přesilovou hru, ale další branky se již nedočkal.

Do třetí třetiny vletěli aktivněji Lužinští, kteří chtěli své vedení navýšit. Kert Park měl většinu času balonek ve své moci a domácím úspěšně bránil ve výraznějším ohrožení branky Martina Supa. S přibývajícím časem nervozita na straně domácích přibývala a doposud férové a čisté utkání bez zbytečných soubojů a strkanic začínalo měnit svůj obraz. Na svou nedisciplinovanost však doplácelo hlavně Kovo. Zbytečný exces domácího Rudy vyústil v trest do konce utkání pro domácího Marušince. Kert Park Kovo dokonale potrestal, když se podruhé v utkání trefil Jiří Kruček 4:1. Kovo se ještě snažilo v závěru s utkáním něco udělat, ale marně. Ačkoliv Kert Park poslední dvouminutovku neodehrál vůbec dobře, divaci na Palmovce se již branky nedočkali.

Kert Park si tak v pražském derby došel pro zasloužené vítězství, když svého soupeře porazil 4:1.

Děkujeme všem, kteří nás včera podporovali v pražském derby! Výherce tří šál vylosujeme v tomto týdnu s hráči A-týmu na video