Kert Park na Kladně podal výborný týmový výkon, vítězství v prvním čtvrtfinále přesto slaví Alpiq

Muži A 25.04.2015   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - ČTVRTFINÁLE 1 - sobota 25.4.2015

HBC Alpiq Kladno (1:0;0:0;2:1) HC Kert Park Praha
Branky: 9:30 Hnízdil D. (Pospíšil, Dědič) PP, 40:20 Příhoda (Nosek), 44:14 Štěpánik (Příhoda) EN - 30:26 Bošák (Kruček M.)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Michetschläger, Kuna, Rozenberg, Zörkler, Šmíd, Štefanský, Bošák - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Moravec, Fejfar, Janoušek, Martínek, Haüsler
Rozhodčí: Černý, Prudík

Úvodní minuty utkání se nesly v opatrném duchu, domácí se snažili dostávat do šancí, ale ne za každou cenu a spíše čekali na mezírky v obraně Kertu. Kladno se nakonec ujalo vedení, když nejprve přesilovou hru nevyužilo, ale krátce na to dostalo výhodu, ve které nejprve hráči Alpiqu trefili tyčku, ale i dali gól zásluhou Daniela Hnízdila. Kert v první části za domácím favoritem sice zaostával ve skóre, ale ve hře zásadní rozdíl nebyl znát a Pražané několikrát také zajímavě vyzkoušeli nejlepšího gólmana základní části extraligy Jana Jirotku.

Vstup do druhé části měli lepší hráči Kladna, kteří byli aktivní a snažili se dostat do gólových příležitostí, což se sice párkrát povedlo, ale ke gólu nedošlo. V polovině druhé části převzali iniciativu také hosté, ale jejich snaha o vyrovnání nepřinesla kýžený efekt ani ve dvojnásobné početní výhodě. Kladno se dokázalo ubránit a v závěru třetiny znovu zahrozilo.

Druhý tým po základní části byl v prvních dvou třetinách lepší a hlavně vedl, jenže to v posledním dějství platilo jen chvíli. Nenápadnou akci totiž přetavil ve vyrovnání Ivo Bošák a začínalo se od nuly. Alpiq tato branka vybudila k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň, i když hned po gólu to byli hosté, kdo měl šance a dokonce se mohl ujmout vedení. Hra nabrala za nerozhodného stavu na tempu a nakonec přišlo ještě před prodloužením rozhodnutí. Pět minut do třetí sirény totiž po pohledné akci Kladna skóroval Jan Příhoda. Příhoda mohl vzápětí definitivně rozhodnout, ale v další zajímavé šanci tentokráte neuspěl. Hosté chtěli utkání ještě dostat do prodloužení a v poslední minutě sáhli k odvolání brankáře, to však úspěch neslavilo a Radim Štěpaník v závěru skóroval do prázdné branky.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz