Pražané zkrotili pardubickou stáj, z města perníku si odvezli cenné 3 body

Muži A 24.09.2017   Michal Pěch  HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

Propršenou reprízu loňského semifinále sledovali diváci v hokejbalovém stánku v pardubických Polabinách. V šancemi nabitém utkání se radovali Pražané po brankách Danka a Fejfara.

Oba dva celky vstoupily do první třetiny aktivně. První zaváhání Pražanů ve druhé minutě však dokázali domácí ihned využít, když před brankářem Petrem Miklem dostal příliš mnoho prostoru Jindřich Kunc. Kert Park se snažil ihned odpovědět a řádně pardubickým zatápěl, šance Tomáše Wróbela a Jiřího Kručka se však úspěchu nedočkala. Radost na straně Pražanů přišla až ve dvanácté minutě. V přesilové hře se nejprve netrefil Tomáš Fejfar, avšak z následného tlaku nakonec dokázala vytěžit branku jihlavská posila Petr Danko.

Hned na úvod druhé třetiny si dobrou příležitost vytvořil pardubický Ondřej Březina, Petr Mikl byl však do svého prvního utkání v nové sezoně výborně připraven. Na druhé straně se do zakončení dral Tomáš Fejfar, proti byl však také dobře chytající David Stárek. Utkání sužoval poměrně hustý déšť, který také trochu přispěl k úbytku vyložených gólových šancí.

Až v šestadvacáté minutě se podruhé rozsvítilo červené světlo za brankou hostů. Martin Kruček prošel pohlednou individuální akcí až k Stárkovi, co se nepovedlo Petru Dankovi dokonal Tomáš Fejfar, který poslal Pražany do vedení 2:1. V devětadvacáté minutě mohlo být na lavičce Kert Parku ještě veseleji, obrovskou šanci Jiřího Kručka však David Stárek skvěle zlikvidoval.

Třetí třetinu zahájili aktivněji Pražané a byl to znovu Jiří Kruček, který stál, po krásné nahrávce přes celé hřiště od Davida Šperla, tváří v tvář Davidu Stárkovi. Pardubický gólman však ani tentokrát gólovou radost nedopřál. Ve vlastním oslabení se poté ke střele dostal Honza Nýdl, ale jeho projektil pouze trefil Davida Stárka.

Následně se do šancí také začali tlačit domácí. Nejprve střela Förstla těsně minula branku, pak už se domácí Březina radoval. Žel pro pardubické však předčasně, protože dal vzpomenout svým fotbalovým létům a balonek dopravil do branky nedovoleným způsobem. V jednačtyřicáté minutě se opět před Stárkem objevil Jiří Kruček, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Pardubičtí se ještě v závěru snažili o srovnání, připravená obrana v čele s dobře chytajícím Petrem Miklem však již nic nedovolila. Pražané se tak mohli radovat ze zisku dalších tří bodů.

Hodnocení trenéra Davida Kuny

Jsem hrozně rád, že jsme získali z tohoto utkání velmi cenné tři body, i když se pro nás nevyvíjelo úplně nejlépe a hned na začátku jsme zbytečně inkasovali. Nicméně i přes nepřízeň počasí jsme postupem času byli lepším týmem a měli utkání již v druhé třetině rozhodnout. Tam bych hráčům, stejně jako po celé utkání, vytknul menší ležérnost v zakončení a celkově malou pohotovost v před brankovém prostoru. Ovšem jsem rád, že jsme utkání nakonec dotáhli, protože Pardubice jsou velmi ambiciózní celek a pro nás je to cenné vítězství, o to více když se nám do hry vrátil brankář číslo 1 Petr Mikl a zvládl to velmi dobře. Celkově si ale mužstvo až na pár vyjímek počínalo velice kompaktně a věci, které po hráčích chceme tam byly. Teď nás čeká silná Plzeň, která sice ztratila s Rakovníkem, ale to vůbec nic neznamená a musíme být na to utkání znovu dobře připraveni.

Fotogalerii HBC Autosklo H.A.K. Pardubice naleznete pod tímto odkazem.