Kert Park důležité utkání zvládl, Hradec Králové porazil 4:1

Muži A 23.03.2014   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 20.kolo - neděle 23.3.2014

HC KERT PARK PRAHA (2:1;1:0;1:0) HBC Hradec Králové 1988
Branky: 1:52 Janoušek (Netymach, Korynta), 5:17 Pospíšil (Kočka), 25:01 Kruček M. (Rozenberg, Sikora) PP, 32:33 Myslivec (Kruček M., Sikora) - 2:22 Lux (Štěpánek, Bacovský)
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Sikora, Adam, Pospíšil, Kuna, Rozenberg, Pavlík – Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Korynta, Janoušek, Franěk, Netymach, Bošák
Rozhodčí: Kettner, Pečený
Diváci : 23

Nedělní deštivý podvečer čekal na Lužinách 20. kolo Ford Credit extraligy mezi domácím Kert Parkem a hostujícím Hradcem Králové.

Do utkání vstoupili lépe Pražané. Hned z první útočné akce třetí formace se premiérově v tuzemské nejvyšší soutěži prosadil Jakub Janoušek, který střelou z kruhů překonal Mroviece 1:0. Hradečtí však hned z následující útočné akce srovnali na 1:1, když se prosadil ex-letohradský Ondřej Lux. Pražané se do vedení dostali znovu v šesté minutě. Do útočné akce se pustil obránce Jaroslav Pospíšil, který obehrál hradecké obránce a z blízkosti prostřelil Mroviece 2:1. Hradečtí se zvýšenou aktivitou pokoušeli o vyrovnání, ale obrana Kert Parku bezprostřední ohrožení branky Petra Mikla nedovolila. V jedenácté minutě se do šance dostal Luděk Hradecký, ale jeho střela těsně minula hostující svatyni. Obrovskou šanci si v závěru třetiny připravil východočech Štěpánek, Petr Mikl však fantasticky zabránil Pirátům ve vyrovnání.

Úvod druhé třetiny patřil hře 4 na 4. Hradečtí během ní byli aktivnější, avšak ohrozit domácí branku se jim nepodařilo. První polovinu druhé třetiny sužoval hustý déšť a tak se kombinace ani jednomu z mužstev příliš nedařila. Ve čtyřiadvacáté minutě dostal Kert Park po faulu hradeckého Petra výhodu jednoho muže v poli. V přesilové hře se Pražanům nedařilo a paradoxně nejdříve zahrozil hradecký Ondřej Lux, ale Tomáš Sikora spolu s Davidem Rozebergem jeho šanci zmařili. Následně první jmenovaný našel volného Martina Kručka, který vzal celou akci na sebe a střelou z vrcholu kruhů překonal Mroviece 3:1. V závěru třetiny se Hradec Králové hnal za vstřelením kontaktní branky, ale domácí defenziva v čele s Petrem Miklem jim to nedovolila.

Na začátku třetí třetiny fauloval hradecký Ondřej Lux. Pražané se v přesilové hře snažili kombinovat, ale hradecká obrana se dobře bránila. Pražané se však nakonec přeci jen prosadili. Vteřinu po konci přesilové hry se po souhře s Martinem Kručkem prosadil Lukáš Myslivec 4:1. Piráti se snažili cpát do útoku, Pražané si však, po zkušenosti z předešlého utkání v Mostě, hlídali zbytek utkání a do bezprostřední gólové šance svého soupeře nepustili.

Kert Park tak může z víkendového dvoukola slavit zisk 5 bodů, když nejprve v sobotním utkání po nevídaném obratu porazil Most 5:4ss a v neděli pak zvládl utkání s Hradcem Králové 4:1.