Kert Parku na 2 body z Mostu stačilo posledních 6 minut

Muži A 22.03.2014   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 19.kolo - sobota 22.3.2014

HBC Pento Most (1:0;2:0;1:4) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 7:24 Prokš (Plachý, Novák), 18:29 Švancar (Kypet, Koudelka) PP, 26:32 Černý (Kypet), 33:02 Plachý (Novák) - 38:58 Rozenberg (Sikora, Kruček M.), 40:52 Kruček M. TS, 41:55 Kruček M. (Plzák L., Adam), 42:23 Kočka (Plzák L.), 45:00 Kruček M.
Sestava Kertu : Sup (Mikl) - Sikora, Adam, Pospíšil, Kuna, Rozenberg, Pavlík - Kruček M., Kruček J., Plzák L., Hradecký, Kočka, Korynta, Janoušek, Netymach, Bošák
Rozhodčí: Prudík, Vrba

Do úvodu utkání vstoupilo aktivněji domácí Pento. Domácí nás drželi pod tlakem v obranném pásmu, avšak k výraznějšímu ohrožení branky, kterou tentokrát hájil Martin Sup, se nedostali. V osmé minutě tomu však již bylo jinak. Most se dostal do vedení, když střílel z mezikruží nikým nepokrytý Prokš 0:1. Kert Park se následně trochu osmělil a také si vytvořil střelecké pozice, nicméně k vyrovnání to zatím nevedlo.

Také vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří jí zahajovali přesilovou hrou. Tu ještě Pražané zvládli ubránit, nicméně z následující přesilovky 4 na 3 Most znovu udeřil, konkrétně zkušený matador Švancar 0:2. Kert Park poté hrál přesilovou hru, v níž si slibnou šanci vytvořil Martin Kruček. Jeho střela se však zastavila na tyči domácí branky. Ten, kdo se gólově prosadil, byl znovu Most. Po chybě v obraně se dostal ke střele Černý 0:3. Pražané se znovu snažili tlačit do mosteckého brankoviště, avšak střelecky jim zatím nebylo přáno.

Do třetí části znovu vstoupil lépe Most. Když ve čtyřiatřicáté minutě dával Plachý branku ze samostatného úniku, zdálo se, že už je po utkání 0:4. Pražané dávali do útoků vše, avšak Most stále odolával. Poté však přišel čas 38:58. David Rozenberg nenápadnou střelou od červené překonal domácího Soukupa a odstartoval tak 3 minuty a 25 vteřin hrůzy pro domácí Pento 1:4. Kert Park se nastartoval k nevídanému obratu. O necelé dvě minuty později se do samostatného úniku dostal Martin Kruček. Domácí hasili celou situaci faulem, za nějž bylo nařízeno trestné střílení. Martin jej dokázal s přehledem využít a v čase 40:52 snižoval na 2:4. Most se začal strachovat o výsledek a dělal v obraně chyby. K jedné fatální došlo v čase 41:55, když Lukáš Plzák našel před brankou Penta osamoceného Martina Kručka, který vstřelil kontaktní gól na 3:4. Most reagoval oddechovým časem, avšak vyrovnání v utkání tím nezabránil. O 25 vteřin později svítilo na světelné tabuli skóre 4:4. O vyrovnávací branku se postaral Honza Kočka po spolupráci s Lukášem Plzákem. Opařený Most se v závěru ještě dopustil faulu a nabídl tak Pražanům možnost k dokonání obratu. Přesilová hra Kertu byla nebezpečná, ale páté branky v řadě se již nedočkal.

O osudu utkání tak museli rozhodnout samostatná střílení. Ta se nakonec rozhodovala až v deváté sérii, když po úspěšných nájezdech Davida Rozenberga a Honzy Kočky udělal definitivní tečku za utkáním Martin Kruček, který tak dokonal hattrick.