Kert Park udolal Most 4:2

Muži A 20.10.2012   Michal Pěch

Sobota 20.10.2012

HC KERT PARK PRAHA (2:0;0:0;2:2) HBC Pento Most
Branky: 5:34 Tyburec (Krtička, Myslivec) PP, 11:19 Michetschläger (Kruček J., Kuna) PP, 40:21 Plzák L. (Kuna, Kruček J.) PP, 44:59 Kuna (Myslivec) EN - 40:38 Voženílek (Pomahač, Šíma), 44:50 Chytrý (Božek, Valenta)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Christ, Rozenberg, Nechyba, Pavlík - Myslivec, Plzák L., Krtička, Hradecký, Kuna, Kruček M., Kruček J., Kočka, Tyburec
16:21 8:8 3:0 / 0:0

Pražané, po ztracených bodech z minulého víkendu, potřebovali proti Mostu nutně bodovat
Vstup do utkání Kert Parku vyšel. Domácí byli aktivnější, než hosté ze severu Čech. Pražané dobře napadali Most a dokázali uzamknout svého soupeře v útočném pásmu. Svojí aktivitou si vybojovali první přesilovou hru. Tu se jim po několika kombinacích podařilo využít. Lukáš Myslivec nahrál Honzovi Krtičkovi, ten našel mezi kruhy osamoceného Davida Tyburce, který přesně umístil svou střelu 1:0. Pražané i nadále pokračovali ve své aktivitě. Svoje úsilí však přehnali, když se nejprve nechal vyloučit Jan Kočka a o půl minuty v oslabení i Tomáš Sikora. Domácí však dobře bránili a oslabení 5:3 přežili bez újmy. Následně se nechali vyloučit i hosté, a tak Pražané sehráli v jedenácté minutě druhou přesilovou hru. A sehráli jí opět dobře. Petr Michetschläger se, po přihrávce Jiřího Kručka, prosadil střelou k tyči 2:0.
Ve druhé třetině Pražané polevili a hra se začala vyrovnávat. Dění se odehrávalo zejména ve středním pásmu a bez šancí na obou stranách. K výraznější šanci se dostali, až hosté v jejich druhé přesilovce 5 na 3, která trvala 30 vteřin. Zde se blýskl ukázkovým semaforem Leoš Gerlich, který tak zlikvidoval šanci Mostu. Pražané jinak celé oslabení dobře bránili a k další šanci svého soupeře již nepustili.
V úvodu třetí třetiny dostali domácí možnost sehrát přesilovou hru. V té se Pražané opět snažili kombinovat, avšak tentokrát se jim jí nepodařilo využít. Hosté poté začali stupňovat svou hru a přidali na tvrdosti. Pražané si i nadále drželi dvoubrankový náskok. Ve čtyřicáté minutě hosté opět faulovali, a tak dostali domácí příležitost odskočit Mostu na rozdíl tří branek. Té se uchopil Lukáš Plzák, když po přihrávce Davida Kuny prostřelil od modré čáry vše, co před ním stálo 3:0. Hosté se však ještě nevzdali a během 17 vteřin, byl rozdíl skóre opěk dvoubrankový 3:1. Most poté přidal na agresivitě. Za zmínku stojí naprosto nesmyslný faul hostujícího Chytrého, který napadl Davida Tyburce u mantinelu. Utkání se vyostřilo a v závěru třetiny došlo k potyčce mezi Tomášem Sikorou a Radkem Hulínem. Hosté v poslední minutě sehráli power-play. Pražané se dokázali zmocnit míčku, avšak zpečetit utkání gólem do prázdné brány se jim nepodařilo. Hosté se ještě nadechli k závěrečnému tlaku a 10 vteřin před koncem se jim podařilo vstřelit kontaktní branku na 3:2. Pražané si poslední vteřiny utkání již pohlídali a sekundu před závěrečnou sirénou se do prázdné brány trefil David Kuna 4:2. Kert Park tak v utkání vybojoval důležité 3 body.

Petr Michetschläger, obránce HC Kert Park Praha:

Do zápasu jsme vstoupili dobře a soupeře v 1.třetině přehrávali. Naše převaha vyústila ve 2 přesilovkové góly. Pak ale přišlo naše uspokojení a pocit, že se nemůže nic stát a podle toho vypadala hra ve 2. a 3.třetině. Naše výrazné polevení a soupeřova snaha o stažení náskoku udělala ze zápasu rovnocennou partii. Nám se naštěstí podařilo odskočit opět v přesilovce na 3 góly, protože jsme již klasicky v závěrečných minutách inkasovali 2góly a bylo z toho ještě zbytečné drama! Jsme rádi za 3body, ale náš výkon byl dnes hodně slabý.

Jiří Kruček, útočník HC Kert Park Praha:

Most letos zažívá úplně odlišnou sezonu než loni. Toho jsme chtěli využit a plně bodovat. Do zápasu jsme opět nakročili dobře a dokázali utéct soupeři na rozdíl dvou branek. V naší hře ale nedokážeme udržet své tempo po celou dobu zápasu a přidat další branky pro uklidnění hry. Načež toho začal využívat soupeř, a k závěru zápasu se dostal na rozdíl jedné branky. Naštěstí pro celek Mostu nezbyl čas na srovnání výsledku.

Tags: , , , ,