Pražané Vlašim nepřetlačili, A-tým podlehl 2:4

Muži A 20.09.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 3.kolo - sobota 20.9.2014

HC KERT PARK PRAHA (2:1;0:2;0:1) HbT Vlašim
Branky: 0:27 Hradecký (Kočka, Kruček M.), 10:44 Fejfar (Kruček J., Štefanský) - 10:07 Nýdl (Wróbel) PP, 22:47 Střecha (Nýdl, Kieler) PP, 28:00 Nýdl (Topolánek), 41:36 Danko (Střecha)
Sestava Kertu : Sup (Kučera) - Michetschläger, Kuna, Rozenberg, Bošák, Šmíd, Sunkovský - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Sýkora, Štefanský, Fejfar, Martínek, Postulka
Rozhodčí: Prudík, Vokurka
Diváci : 45

V sychravém sobotním odpoledni byl od 17:00 naplánován extraligový duel Kert Park proti Vlašimi.

Utkání nezačalo pro Pražany vůbec špatně, když hned v čase 0:27 dával do prázdné brány gól Luděk Hradecký 1:0. Vlašimští se okamžitě pokusili reagovat, nicméně hned od začátku zápasu jim gólman Martin Sup jasně naznačil, že překonat ho nebude tak snadné. Útočné akce se střídaly na obou stranách a zejména před brankou vlašimského Straky se hostující obránci zapotili, protože ochránci jejich svatyně to příliš "nelepilo" a balonky z něj často vypadávaly. Postup času byli hosté stále více nebezpeční. Jejich šance na vstřelení gólu zvýšila jedna z přesilových her, kterou nakonec dokázal zužitkovat vysoký bek Nýdl, který tak odstartoval své představení v utkání. 1:1. Pražany však inkasovaná branka jako v předešlém utkání nepoložila, ba naopak. Skvělou útočnou akci předvedl Jiří Kruček, který ve spolupráci s Davidem Štefanským vybojoval míček ve středním pásmu. Mladší z bratrů Kručků poté zamotal hostům v jejich obranném pásmu hlavy a po následné střele, kterou ještě tečoval mladík Tomáš Fejfar, šel Kert Park znovu do vedení 2:1.

Úvod druhé třetiny byl opět v celku vyrovnaný, ale diváci na Lužinách se rozhodně nenudili - k vidění byl běhavý hokejbal, se spoustou útočných akcí. Další průběh rozkouskovalo několik vyloučení a to zejména na straně domácích. To jak je vlašimský střelec Nýdl nebezpečný se potvrdilo v jedné z nich. Jeho střelu ještě před Martin Supem tečoval Střecha a vyrovnal tak na 2:2. O pár minut se hosté radovali znovu a opět u toho byl Nýdl, jehož střelu stačil Martin Sup pouze ztlumit špičkou betonu, ne však plně zastavit 2:3.

Pražané šli do třetí třetiny s tím, že určitě chtějí body na domácí půdě vybojovat. Hosté si však své vedení pečlivě strážili, Kert Park do šancí příliš nepouštěli a sami hrozili z přečíslení. Pražané ještě dostali v poslední pětiminutovce výhodu jednoho muže v poli, ta však po dalším faulu domácích neměla příliš dlouhé trvání. Naopak o osudu utkání rozhodl při hře 4 na 4 jihlavský Petr Danko 2:4. Vlašim si již dvoubrankové vedení uhlídala a Kert Park tak poprvé v sezoně ztratil body na domácí půdě.