Kert Park ovládl pražské derby i podruhé v sezoně

Muži A 21.03.2016   Michal Pěch

CCM Extraliga - neděle 20.03.2016

HC Kert Park Praha (2:1;2:1;1:2) TJ Kovo Praha
Branky: 05:13 Fejfar (Kovář, Kruček M.), 07:17 Kruček M. (Kovář, Fejfar), 15:26 Rozenberg (Wróbel, Topolánek), 16:28 Kruček M. (Fejfar, Pekárek) 43:32 Kovář (Kruček M., Fejfar) - 05:42 Wittmayer (Košely, Ruda), 29:46 Kapusta (Krištof, Zeman), 30:52 Svoboda (Franěk, Kapusta), 41:47 Ruda (Košely, Winter)
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Pospíšil, Nýdl, Skalník, Pekárek, Šperl, Kaucký - Kruček M., Topolánek, Wróbel, Kovář, Fejfar, Häusler, Postulka, Michetschläger, Rozenberg
Rozhodčí: Laczko, Škrobák

Kert Park Praha si v sobotu připsal vysoké vítězství v Ústí, Kovo zase doma udělilo debakl Plzni. Hned od úvodu to bylo hodně zajímavé utkání, ve kterém se na obou stranách pálilo jako na střelnici a hned třikrát to bylo ostrými. Do vedení poslal Kert park v posledních zápasech vysoce produktivní Fejfar. Vedení domácím dlouho nevydrželo, neboť se dokázal za půl minutu trefit Wittmayer. Střelecké představení však pokračovalo a za dvě minuty padl další gól, když se prosadil Martin Kruček. Domácímu Kertu skvěle vyšel začátek druhé části, kdy se v krátkém rozmezí trefil Rozenberg a Kruček. Druhá perioda nabídla poměrně dost přesilových her, ale žádná z nich nebyla využitá. Gólu se diváci nakonec dočkali v závěru třetiny, ovšem radovat se mohli hosté z trefy Ondřeje Kapusty. Na začátku třetí části došlo k vyloučení na domácí straně a za půl minutu to bylo po trefě Martina Svobody už jen o gól a začalo drama. Oba týmy se poté začaly dostávat do šancí a pro Kovo necelých pět minut před koncem přišla možnost hrát přesilovku. Další nabídnutou možnost si hosté nenechali ujít a Tomáš Ruda srovnal. Už to vypadalo, že pražské derby dospěje do nájezdů, jenže necelou minutu a půl před koncem se domácí dostali ke kombinaci a Michal Kovář rozhodl ve prospěch domácích!

Hodnocení kapitána Martina Kručka

Do derby jsme chtěli vstoupit aktivně a navázat na výkon z Ústí. To jsme ale bohužel nedokázali udržet po celý zápas. Bylo tam mnoho úseků nahoru dolů. Obzvláště v našem obranném pásmu. Na tréninkách se na to zaměřujeme, ale po dnešním zápase je vidět, že nás čeká ještě velký kus práce. Za tři body jsme určitě rádi. Za předvedený výkon bohužel nikoliv.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz