Kaluže vyhovovaly mužstvu Jana Kaluži, Pražané v propršeném utkání darovali Sudoměřicím tři body

Muži A 18.09.2016   Michal Pěch

CCM Extraliga - sobota 17.09.2016

4:2
SK Sudoměřice (1:0;2:0;1:1) HC Kert Park Praha
Branky: 9:57 Hruboš (Tóth D., Kaluža), 22:27 Hruboš, 29:53 Kaluža (Tóth M., Hruboš) PP, 39:40 Skyba (Mišík, Kaluža) - 33:24 Bureš (Fejfar, Blaško), 40:24 Kruček M. (Wróbel, Topolánek) PP
Sestava Kertu : Mikl (Humlíček) - Blaško, Bošák, Bureš, Dulava, Nýdl, Rozenberg, Sitter, Špert - Fejfar, Javorka, Kaucký, Kovář, Kruček M., Kruček J., Rozenberg, Topolánek, Wróbel
Rozhodčí: Olezs, Zbořil

Kert Park zavítal do jihomoravských Sudoměřic. Hráči chtěli potvrdit vítězství z minulého kola v Pardubicích. Do utkání vstoupili lépe a byli aktivnějším týmem, to však platilo pouze do poloviny první třetiny. Hustý déšť změnil hokejbalové utkání ve vodní pólo a tak měla hra k extraligovým parametrům dosti daleko. Podmínky, které v tu dobu panovaly, vyhovovaly více domácím, kteří v desáté minutě vstřelili úvodní branku utkání, když se v kaluži před brankou nejlépe zorientoval Hruboš. Po průtrži mračen na konci první části bylo utkání na hodinu přerušeno.

Druhá část patřila domácím. Pražané se po dlouhé pauze těžko dostávali do utkání, do výraznější gólové šance však Sudoměřice nepustili. Skóre se měnilo až ve třiadvacáté minutě. Po individuální chybě se Sudoměřice dostali do útoku, na jehož konci se radovali z gólu, když si nešťastně jeden z obránců Pražanů srazil balonek do vlastní sítě. Následovala dvě zbytečná vyloučení Kert Parku a tak v čase 29:53 zvyšovali Sudoměřičtí již na 3:0.

Do třetí části vstoupili Lužinští aktivněji a to se vyplatilo. Po spolupráci Blaška s Fejfarem se výstavní trefou radoval z první branky v extralize Jakub Bureš. Pražané byli na koni a Sudoměřičtí začali být na holích nervózní. Do obrovské šance se ve pětatřicáté minutě dostal Jiří Kruček, ale z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku Terny. Přemíra aktivity bohužel vedla ke třem útočným faulům a Sudoměřice trestali. V čase 39:40 to znovu bylo o tři branky. Odpověď Kert Parku však přišla velmi rychle. Krásnou souhrou s Liborem Topolánkem našel Tomáš Wróbel před brankou úplně samotného Martina Kručka, který trefil odkrytou branku. Pražané ještě v závěru třetiny měli výhodu jednoho muže v poli, ale tu se jim již zužitkovat nepodařilo.