Kert Park nastřílel Vlašimi 7 gólů! Pražané zvítězili 7:4

Muži A 15.03.2013   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 18.kolo - pátek 15.3.2013

HC KERT PARK PRAHA (4:0;1:2;2:2) HBT Vlašim
Branky: 0:42 Myslivec (Plzák L., Krtička), 1:17 Rímsky (Pavlík, Hulín), 4:32 Kruček M. (Hradecký), 5:17 Rímsky TS, 23:08 Kuna (Rímsky, Hulín), 39:07 Hradecký (Kruček M.) SH, 44:59 Rímsky (Hulín) EN - 18:48 Konečný (Horák) PP, 19:01 Wróbel (Topolánek), 30:26 Wróbel (Juráček, Hudeček) PP, 32:30 Juráček (Hudeček, Topolánek) PP
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Christ, Tyburec, Michetschläger, Pospíšil, Rozenberg, Pavlík - Myslivec,Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J., Hulín, Rímsky
Rozhodčí: Koskuba, Pečený
Diváci : 75

Pražané vstoupili do utkání fantasticky, když už v čase 5:17 vedli 4:0! Ale hezky popořadě. Úvodní buly vyhráli vlašimští a okamžitě se tlačili do útoku. V útočném pásmu však míček ztratili a Pražané šli okamžitě do protiútoku. Balonek putoval po ose Jan Krtička, Lukáš Plzák až k Lukášovi Myslivcovi, který nikým nekrytý z mezikruží prostřelil Straku 1:0. Vlašim se po rychle inkasovaném gólu opět vydala do útoku, ale znovu míček ztratila. Pražané tak mohli založit nový útok. Radek Hulín našel na modré Davida Pavlíka, který okamžitě pálil na bránu. Cestu balonku ještě upravil Ján Rímský, který jej tečoval za Strakova záda 2:0. Vlašimský brankář si ještě ani nesáhl na míček, a už to bylo 3:0, když Luděk Hradecký našel volného Martina Kručka. Zlý sen pro Vlašim pokračoval i nadále, když sám na brankáře Straku běžel Ján Rímsky, který byl zastaven nedovoleným zákrokem hostujícího Kříže, proti kterému bylo nařízeno trestné střílení. Ján Rímsky dokázal trestné střílení využít, a tak v čase 5:17 vedli Pražané již 4:0. Rozjetý Kert Park přibrzdila dvě vyloučení v závěru třetiny.

V druhé třetině se Vlašim osmělila a začala ukazovat, že není náhodou, že se nachází na předních příčkách tabulky. Úvod druhé části se Pražanům příliš nevydařil, když v devatenácté minutě dvakrát inkasovali. Kert Park však tyto dvě branky nepoložili a tak byl vidět na hřišti vyrovnaný souboj. Ve čtyřiadvacáté minutě se Pražané znovu dostali do tří brankového náskoku, když Ján Rímsky našel svou přihrávkou Davida Kunu, jenž se obtočil kolem branky a překonal Straku 5:2.

Třetí část začal Kert Park v oslabení 5 na 3. Vlašimi se úvodu třetiny opět podařilo dvakrát skórovat, a Pražané tak ve třetí třetině měli pouze jednobrankový náskok 5:4. V zápětí však hosté nabídli domácím dvakrát přesilovky 5 na 3. V nich se však Pražanům vůbec nedařilo a na konci té druhé naopak samy faulovali. Sedm minut před koncem třetí části tak dostala Vlašim výhodu jednoho muže v poli dlouhou minut a třicet sekund. V ní se však hosté dopustili fatální chyby. Martin Kruček vybojoval míček útočném pásmu, nahrál mezi kruhy úplně samotného Luďkovi Hradeckému, který bezmocnému Strakovi nedal šanci 6:4. Vlašimští se ještě snažili utkání zvrátit, ale marně. Kert Park se dobře bránil. Definitivní tečku za utkáním dal Ján Rímsky, jenž gólem do prázdné brány dokonal svůj hattrick 7:4.

Tomáš Smutek, vedoucí HC Kert Park Praha:

Bylo to dramatické utkání už od samého začátku. Nám se podařilo dát v první třetině čtyři góly a tím jsme se uklidnili a hráli pak v klidu. Kaňkou na první třetině bylo zranění hned tří hráčů, tudíž jsme dohrávali jen se třinácti hráči a naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce. Utkání nabídlo velice kvalitní hokejbal, který už byl jako při utkání play-off. Utkání mělo vysoké parametry.