Kert Park mistra neporazil, první jarní domácí utkání prohrál 3:5

Muži A 14.03.2015   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 16.kolo - sobota 14.3.2015

HC Kert Park Praha (0:3;1:1;2:1) HBC Alpiq Kladno
Branky: 25:37 Hradecký (Rozenberg, Kruček J.) PP, 34:05 Kruček M. (Rozenberg, Kruček J.), 35:54 Kruček M. (Kruček J.) - 9:05 Pospíšil (Hnízdil D.) SH, 13:19 Pražák (Šrámek, Nosek) PP, 14:44 Hnízdil D. (Špaček), 28:49 Pražák (Nosek, Dědič), 42:25 Soukup (Štěpánik, Pražák)
Sestava Kertu : Sup (Gerlich) - Rozenberg, Bošák, Šmíd, Štefanský, Sunkovský, Chmelo - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Moravec, Janoušek, Fejfar, Martínek, Häusler
Rozhodčí: Fiala, Škrobák
Diváci: 130

A-tým se v sobotu 14. března poprvé představil doma na novém plastovém povrchu. I přes deštivé počasí si do hokejbalového areálu v Praze na Lužinách našlo cestu více než 100 diváků.

Do utkání vstoupilo aktivněji Kladno. Hosté si vytvořili první šanci utkání již v první minutě, když od modré nebezpečně střílel Kudela. Pražanům se podařilo výrazněji ohrozit Jirotkovu svatyni až v páté minutě po střele Jiřího Kručka. První branky se diváci na Lužinách dočkali v desáté minutě. Kert Park hrál druhou přesilovou hru v utkání, když se po chybné spolupráci dostalo Kladno do útočné akce, na jejímž konci stál reprezentační obránce Jan Pospíšil 0:1. Branka kladenské ještě více nakopla a balonek byl převážně v jejich držení. Svou aktivitou si vysloužili první přesilovou hru, v níž se středočeši radovali z druhé branky v utkání. Na konci souhry Noska se Šrámkem stál Pražák 0:2. Pražané se snažili rychle odpovědět, avšak do konce první třetiny se ještě jednou radovali kladenští, když se nejlépe před brankou zorientoval Hnízdil 0:3.

Do druhé třetiny vstoupil Kert Park aktivněji a vyrovnal hru s kladenskými. Dobrou příležitost si vytvořilo duo Moravec - Myslivec, avšak překonat Jirotku se jim nepodařilo. O střídání později si Lukáš Myslivec vytvořil další střeleckou pozici, ale i tentokrát byl šťastnější kladenský gólman. Ve dvaadvacáté minutě zahrozili také hosté, když střílel Šrámek. V šestadvacáté minutě se poprvé na novém povrchu radovali z branky domácí. David Rozenberg našel mezi kruhy volného Luďka Hradeckého, který střelou z první vymetl z rohu Jirotkovi svatyně všechny pavučiny 1:3. Pražané se snažili o vstřelení kontaktní branky, do konce třetiny však Kladno znovu odskočilo na rozdíl tří branek, když se střelou z levého kruhu prosadil Pražák 1:4.

Úvod třetí části Pražanům vyšel. Ve čtyřiatřicáté minutě poslal David Rozenberg do zakončení Martina Kručka, který se nemýlil 2:4. Pražané cítili šanci a pokračovali v náporu na hosty. O necelé dvě minuty později bylo v "táboře" Kert Parku ještě veseleji. Jiří Kruček vyslal perfektní přihrávkou Martina Kručka do samostatného úniku, na jehož "klenot" nestačil Jirotka zareagovat 3:4. Úřadující mistr z Kladna byl načatý a domácí se toho snažili co nejrychleji využít. Do šancí se postupně dostali Jiří Kruček, Lukáš Myslivec i Martin Kruček, všichni tři však vyšli střelecky naprázdno. Kert Park čím dál tím více riskoval a otevíral vrátka v obranných řadách. Toho dokázali hosté ve třiačtyřicáté minutě využít, když se trefil Soukup, který zavřel skóre utkání na konečných 3:5.