Pražanům se utkání v Pardubicích nepovedlo, zaslouženě prohráli

Muži A 14.09.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 2.kolo - sobota 13.9.2014

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice (2:0;2:1;3:0) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 12:12 Filip (Merta, Bílý), 13:05 Wáber (Vlasák), 16:12 Merta PP, 25:37 Vaněk, 39:08 Bílý (Ingršt, Merta), 42:29 Bílý SH, 43:00 Vlasák (Wáber) - 27:33 Štefanský (Kruček M., Bošák)
Sestava Kertu : Gerlich (26. Sup) - Michetschläger, Kuna, Rozenberg, Bošák, Šmíd - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Sýkora, Štefanský, Fejfar, Postulka, Martínek
Rozhodčí: Velčovský, Řezníček
Diváci : 90

Kert přijel do Pardubic jako lídr tabulky a hned po necelých ddvou minutách se mohl ujmout vedení, jenže Kručkovu ránu zastavil Stárek zákrokem na brankové čáře. Po úvodní šanci Pražanů sse taktovky zápasu chopuili domácí a bylo to znát už v první části. V šesté minutě se do velké šance dostal Urbanec, ale nedal. Co se nepovedlo v šesté, to se povedlo ve třinácté minutě. Pardubice si zahrály přesilovou hru a Petr Filip dokázal skórovat. O necelou minutu už domácí vedli 2:0. Nejprve ubránili brejk hostů a následně se sami prosadili díky Michalu Válkovi. Východočeši byli při chuti, ale Lukáš Vlasák v závěru třetiny skórovat nedokázal.

Začátek druhé části byl opět ve znamení domácích a jejich využité přesilové hry, když vyloučení Kručka potrestal Jakub Merta. Kert se po třetí brance Pardubi dostal také k několika střeleckým pokusům, ale s výborným Stárkem si žádný ze střelců Kertu nevěděl rady. Hosté své šance neproměnili, a tak přišel čas opět pro domácí. Mašík sice minul, ale Michal Válek už mířil přesně a čtvrtým gólem do sítě Kertu vyhnal Gerlicha z branky. Michal Válek měl na holi hattrick, jenže proti byla tyčka za Supem. Kert se ale dočkal branky a nutno říct, že asi zasloužené. David Štefanský zakončil přesně za Stárkova záda.

Úvodní minuty třetí části přinesly řadu možností na zakončení, ale nakonec ani jeden z celků se nedokázal prosadit, což rozhodně méně vadilo Pardubicím, které si kontrolovaly vysoké vedení 4:1. Východočeši se rozhodně nikam nehnali, ale závěr utkání nakonec jasně opanovali. Sup nejprve chytal dvě šance Merty, ale na dva pokusy Jana Bílého a jeden Lukáše Vlasáka už nestačil a Pražané si z Pardubic odvzli debakl 7:1.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz