Kert Park na Kladně srazila vyloučení, s Alpiqem prohrál 1:3

Muži A 13.03.2016   Michal Pěch
HBC Alpiq Kladno (0:0;0:1;3:0) HC Kert Park Praha B
Branky: 31:33 Dědič (Ogurčák, Příhoda), 37:06 Soukup R. (Haisman), 44:14 Štepánik – 15:28 Fejfar
Sestava Kertu : Mikl (Sup) – Nýdl, Pospíšil, Rozenberg, Pekárek, Kaucký – Kruček J., Topolánek, Wróbel, Šperl, Kovář, Kruček M., Fejfar, Häusler, Pospulka
Rozhodčí: Sládek, Šulo

Kladenští hokejbalisté začali proti pražskému Kertu aktivně. Domácí měli v úvodu pár zajímavých možností, ale nikdo z hráčů Alpiqu se neprosadil. Kert dokázal také zahrozit, v polovině první části měl dobrou příležitost Fejfar, ale Jirotku svým pokusem z levé strany nepřekonal. Útočník Kertu, který si také zahrál za kladenský dorost, se dostal i do další šance, ale ani ve druhém případě nedokázal překonat Jana Jirotku.
Druhou část zahájil výborně Kert. Po necelé půlminutě přišla odměna za aktivitu pro Tomáše Fejfara, který poslal Pražany do vedení. Kladno po inkasované brance zvýšilo aktivitu a dostávalo se do šancí, ovšem překonat výborně chytajícího Mikla byl problém, když už se to v jednom případě podařilo, branka nebyla pro posunutí konstrukce uznána. Velkou příležitost měl také Nosek, ale pár vteřin do konce třetiny také ztroskotal na Miklovi.
Kladno se nakonec dočkalo na startu poslední části. Po minutě a půl dokázal srovnat obránce Michal Dědič a následně přišla velká možnost jít do vedení. V přesilové hře pět na tři se Kladno neprosadilo, v klasické výhodě o jednoho muže už ano. Prosadil se Radek Soukup a poslal Alpiq do vedení. Slabinou Kertu byla častá vyloučení, která Kert prakticky stála zápas. V závěru si přesilovku zahráli právě i hráči Kertu, ale přesilovku nevyužili a Štěpáník po návratu z trestné lavice rozhodl definitivně o bodech pro Středočechy.

Hodnocení trenéra Davida Kuny

Musím říct, že oproti utkání s Pardubicemi, kde jsme hráli jen jednu třetinu, tak na Kladně celý tým bojoval o výsledek celé utkání, což je pozitivní. Nicméně v takovém utkání musíme minimalizovat útočné fauly a ty vlastně ve třetí třetině rozhodly o tom, že nemáme ani bod. Tohle je na osobní odpovědnosti každého hráče, protože v konečném výsledku a s takovým týmem jakým Kladno, je to hrozně vidět. Málokdy vyzdvihuji individuální výkony, ale tentokrát musím. Petr Mikl odchytal vynikající zápas, pevně věřím že si svou formu udrží. V krátkém čase měníme spoustu věcí a teprve si to sedá, ale nehodláme se na nic vymlouvat, velice dobře vidíme jak se tabulka kolem nás vyrovnává a víme dobře, že příští týden už prostě musíme bodovat.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz