Kert Park ve šlágru kola porazil Kladno 4:0

Muži A 10.11.2012   Michal Pěch

Sobota 10.11.2012

HC KERT PARK PRAHA (1:0;3:0;0:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 1:36 Hradecký (Michetschläger), 18:12 Hradecký (Kruček M.), 23:05 Plzák L. (Kruček M.), 24:13 Plzák L. (Rímsky, Tyburec)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Tyburec, Christ, Michetschläger, Pospíšil, Rozenberg, Pavlík - Myslivec, Plzák L., Krtička, Hradecký, Kuna, Kruček M., Kruček J., Kočka, Rímsky
28:42 5:3 1:0 / 0:0

Šlágr patnáctého kola mezi Kert Parkem a Kladnem začal na pražských Lužinách v 16:00.

Do utkání vstoupil lépe Kert Park, který se hned z prvního útoku prosadil. V Luděk Hradecký obkroužil bránu a střelou nad beton překonal chytajícího Jirotku 1:0. Kladenští se do první šance dostali ve třetí minutě, kde bylo před domácí svatyní hodně horko, ale Leoš Gerlich spolu s první obrannou dvojicí toto nebezpečí zažehnal. Alpiq stále více tlačil na "pilu" a jejich tlak umocnilo i první vyloučení domácích. Pražané toto oslabení dobře bránili a nepouštěli svého soupeře ke střele. Kladenští se přeci jen dostali k nebezpečnému zakončení, když pálil Ogurčák, avšak Leoš Gerlich dokázal jeho střelu zlikvidovat. K další nebezpečné akci se dostali hosté v deváté minutě. Střelu Kudely vyrazil Leoš Gerlich pouze před sebe, k míčku se dostal Příhoda, který si snažil najít ideální střelecký úhel, avšak jeho šanci dokázala obrana domácích zlikvidovat. Následně hrálo Kladno přesilovou hru, v níž opět pálil nebezpečně Kudela, ale i napodruhé ho Leoš Gerlich vychytal. Pražané se v oslabení ubránili a po delší odmlce také oni zahrozili. Konkrétně druhá útočná řada, ve složení Luděk Hradecký, David Kuna a Martin Kruček, v pásmu dobře kombinovala, ale Jirotka jejich útočné snažení dokázal zlikvidovat.

Druhá třetina vyšla Pražanům na výbornou. Hned v úvodu třetiny nejprve ohrozil svatyni hostů Jíři Kruček a Jan Kočka, následně z dalšího útoku trefil spojnici Lukáš Myslivec, a pak přišla gólová radost Kert Parku. Martin Kruček nejprve dvakrát obkroužil útočné pásmo, poté jeho přihrávka našla Luďka Hradeckého za brankou, který si sběhl k levé tyči a backhandem přehodil beton Jirotky 2:0. Úvodní tlak Pražanů pokračoval i díky následnému vyloučení hostů. V ní nejprve nebezpečně střílel Lukáš Plzák, ale jeho střela byla tečována na bránu, poté střílel od modré David Tyburec, avšak jeho střela minula svatyni Jirotky o pár centimetrů. Vůbec největší šanci v této početní výhodě měli hosté. Příhoda vystihl křižnou přihrávku Rímského a šel sám na bránu. Bohužel, pro Kladenské, chytal Leoš Gerlich, který byl v tomto utkání prostě nepřekonatelný. Ačkoliv se Kladenští v tomto oslabení ubránili, hra v pěti jim příliš dlouho nevydržela - ve dvaadvacáté minutě šel na trestnou lavici Šíma. Tato přesilovka vyšla Kert Parku lépe. První přesilovková "lajna" dobře kombinovala a dostala kladenské pod tlak. U míčku byl Martin Kruček, když přihrál na modrou, kde měl již napřaženo Lukáš Plzák. Po jeho ráně lovil Jirotka míček ze sítě již potřetí v zápase 3:0. Další "pohroma" pro Kladenské přišla o minutu později. Ján Rímsky vybojoval míček v útočném pásmu a od modré vystřelil na branku hostů. Jirotka jeho střelu vyrazil přímo na hůl Lukáše Plzáka, který již neměl problém zasunout míček do odkryté klece 4:0. Čtvrtý gól byl již na reprezentanta Jirotku příliš, a tak se nechal vystřídat mladým Hájkem. V závěru třetiny se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Nahození Alpiqu do útočného pásma dobíhal jeden z Kladenský, avšak pohotový Leoš Gerlich proti němu vyběhl, a takřka z hole mu dokázal vypíchnout míček a poslat ho pryč z útočného pásma.

Do třetí třetiny nastoupili Pražané s náskokem 4:0 a hlavně s vědomím, že už se nemusí nikam hnát. Ve čtyřiatřicáté minutě se do palebné pozice dostal David Rozenberg, ale jeho střela šla mimo. Hosté se trochu osmělili a ačkoliv srovnat stav pro ně bylo v tomto zápase nad jejich možnosti, chtěli vstřelit alespoň čestný gól. Jejich snažení však v sedmatřicáté minutě přerušilo vyloučení. Pražané se v přesilovce nikam nehnali a na střeleckou příležitost trpělivě čekali. Do dvou šancí se dostal David Kuna, kterému však v poslední době střelecké štěstí nepřeje a tak Hájek dvakrát našel míček ve své výstroji. Hosté svou příležitost na vstřelení branky ještě dostali. Nejprve šel v jednačtyřicáté minutě na trestnou lavici Lukáš Myslivec, ale Pražané oslabení s přehledem bránili. Poté se ovšem Kert Park dopustil přestupku podruhé, tentokrát Petr Michetschläger, a tak Alpiq dostal minutovou výhodu pěti proti třem. Obraná trojice bránilo toto oslabení skvěle. Zde je třeba pochválit Jána Rímského i Martina Kručka, kteří včas přistupovali k hráčům a nenechali tak kladenské vystřelit. Pražané se ubránili a závěr zápasu dohrávali zejména v útočném pásmu.
Kert Park tak vyhrál 4:0 a všechny 3 body zůstali zaslouženě na Lužinách.
Fantasticky chytající Leoš Gerlich si na své konto připsal 42 úspěšných zákroků a 3 nulu v sezoně.

Rostislav Kurfürst, trenér HC Kert Park Praha:

Od nás to byl nejlépe sehraný zápas na podzim. Hráči plnili co jsme si řekli a vydrželi to plnit pětačtyřicet minut celý zápas. Hodně nám pomohl Ján Rímsky, který zrychlil a zdůraznil hru třetí řady. Jinak si myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem. První třetina byla vyrovnanější, ale od druhé třetiny jsme byli daleko lepším týmem s větším důrazem do brány. Konečně jsme v zápase dali více jak dva góly.

David Kuna, útočník HC Kert Park Praha:

Já jsem hrozně rád, že jsme dnešní zápas vyhráli, protože to byl očekávaný zápas pro nás pro všechny. Navíc se nám v týdnu zranili další dva obránci, takže jsme si nebyli jisti jak to zvládneme, ale zvládli jsme to velmi dobře. Kladno bylo první třetinu o trošku lepší, ale troufnu si říct, že o zápase rozhodla druhá třetina, kde jsme byli jasně lepší a konečně nám to tam i spadlo. Po mnoha zápasech jsme dali 4 góly, takže naprostá spokojenost. Třetí třetinu jsme se už snažili hlídat výsledek a myslím si, že jsme dnešní zápas zaslouženě vyhráli. Rád bych vyzdvihnul výkon Leoše Gerlicha, který dnes chytal výborně a vychytal několik gólových šancí Kladna, a také Martina Kručka, který byl dnes na hřišti jasně nejlepším hráčem.