Kert Park zvítězil v Karviné 4:2

Muži A 11.11.2013   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 12.kolo - sobota 10.11.2013

HbK Karviná (1:1;0:0;1:3) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 8:23 Kubica (Diviš), 36:45 Dittmann (Škabraha, Palcer) - 12:14 Kočka (Kruček M., Rozenberg), 40:01 Hradecký (Kruček M., Kuna) PP, 41:38 Kruček M. (Krtička), 44:28 Kruček M. EN
Sestava Kertu : Mikl - Sikora, Pospíšil, Rozenberg, Pavlík, Mráz, Adam - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Krtička, Kuna, Myslivec, Korynta, Janoušek, Netymach
Rozhodčí: Černý, Šprincl
Diváci : 26

Pražané vstoupili do utkání aktivně a od začátku byli jasně lepším celkem na hřišti. Šance si dokázali vytvářet všechny útočné řady a domácí víceméně nepustili z obranného pásma. Gólovou pozici si v úvodu první třetiny postupně vytvořili Jan Krtička, Luděk Hradecký i Jakub Janoušek. Paradoxně to však byli hosté, kdo gólově udeřil z jejich prvního útočného výpadu 0:1. Pražané však po inkasované brance znovu uzavřeli Karvinou v jejím pásmu a první gólový úspěch tak na sebe nenechal dlouho čekat. Martin Kruček našel přihrávkou na vrcholu levého kruhu volného Jana Kočku, jehož střela do protipohybu otevřela gólový účet Kert Parku 1:1. Lužinští i ve zbytku první třetiny hráli velice aktivně a dokázali si vytvořit další gólové šance. Ty největší měl střelec první branky Jan Kočka, kterému se dvakrát podařilo překonat domácího Vaška, avšak oba dva střelecké pokusy se zastavili na tyčce domácí svatyně.

Ve druhé části domácí přidali na aktivitě a hru částečně srovnali. Pražané přeci jen měli větší iniciativu na holích, avšak výrazněji ohrozit branku domácího Vaška se jim nepodařilo. Co se týče gólových šancí, tak do nich se dostávala spíše Karviná. V průběhu druhé třetiny se, po chybách Kert Parku v útočném pásmu, dostala domácí Karviná celkem do čtyř přečíslení 2 na 1. Střelecky v nich však zahrozila pouze jednou.

Třetí třetina začala sérií vyloučení a v jeden moment jsme na hřišti dokonce viděli hru 3 proti 3. V sedmatřicáté minutě hrál Kert Park oslabení. V něm se dobře ubránil, avšak z následného vhazování v útočném pásmu nakonec Karviná přeci jen vstřelila druhou branku 1:2. Pražané měli 8 minut a 15 sekund na zvrácení utkání ve svůj prospěch a svojí aktivitou tomu šli také naproti. Ve čtyřicáté minutě se Karviná nechala vyloučit, a tak Kert Park dostal příležitost na vyrovnání. Po přihrávce Davida Kuny střílel od modré Martin Kruček, jehož střelu tečoval za záda domácího Vaška Luděk Hradecký 2:2. Pražané i nadále pokračovali ve své aktivitě a ve dvaačtyřicáté minutě se poprvé v utkání dostali do vedení po spolupráci Jana Krtičky a Martina Kručka 3:2. Kert Park byl na koni, ale Karviná se ještě nevzdávala. Proti obraně Pražanů to však měla složité. Domácí ještě zkusili minutu před koncem power-play. Výhru Pražanů definitivně potvrdil Martin Kruček střelou do prázdné brány, když na modré čáře zachytil chybnou rozehrávku jednoho z domácích obránců 4:2.

Pražané tak po dramatickém průběhu utkání mohli slavit zaslouženou výhru na půdě soupeře.