Kert Park nestačil na Ústí nad Labem, na jeho hřišti prohrál 1:4

Muži A 07.03.2015   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 15.kolo - sobota 7.3.2015

Elba DDM Ústí nad Labem (0:0;2:1;2:0) HC Kert Park Praha
Branky: 20:14 Horáček (Poláček, Gottfried), 25:21 Langthaler (Štěpánek, Soukup) PP, 39:48 Soukup (Štěpánek, Langthaler) PP, 41:41 Prášek (Štěpánek) - 25:49 Kruček J. (Kruček M.)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Kuna, Rozenberg, Šmíd, Bošák, Symon - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Myslivec, Štefanský, Fejfar, Martínek, Häusler
Rozhodčí: Pečený, Danylec

Dlouho očekávané pokračování extraligy se tento víkend stalo skutečností. A-tým Kert Parku se v 15. kole utkal na půdě Ústí nad Labem.

Pražané do ústeckého hokejbalového areálu přijeli v oslabené sestavě. Na úvod utkání to však vliv nemělo. Hrál se vyrovnaný hokejbal se šancemi na obou stranách. Žádná z nich však ke gólu nevedla. První výraznější šanci v utkání měl Lukáš Myslivec, ale ústecký Banda si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně pak zahrozil Štěpánek, ale i on ztroskotal na brankáři Gerlichovi. Po první třetině tak bylo skóre 0:0.

Do druhé části vstoupila aktivněji ústecká Elba. Domácí si tvořili šance a byli nebezpečnější. V jednadvacáté minutě se do úniku po levé straně dostal domácí Poláček, jehož střelu vyrazil Leoš Gerlich na hůl Horáčka, který již lužinského gólmana překonal 1:0. Elba i nadále hýřila aktivitou a vynutila si 3 přesilové hry. První dvě ještě Pražané přežili bez újmy, v té třetí se však prosadil Jan Langthaler, který po křižné přihrávce přes brankoviště již neměl problém zakončit 2:0. Kert Park však dokázal během půl minuty rychle odpovědět. Martin Kruček vyslal do úniku svého bratra Jiřího Kručka, který střelou mezi nohy překonal domácího Bandu 2:1. Do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo.

V úvodu třetí části měli Pražané početný výhodu pěti proti třem. Přesilová hra se jim však vůbec nevydařila a domácí se tak v klidu ubránili. Kert Park se snažil o vyrovnání a tlačil se do útoku, ale vyložené šance se hostům tvořit nedařilo. Až v šestatřicáté minutě se brankové příležitosti dostal kapitán Luděk Hradecký, v samostatném úniku z pravé strany však Bandu střelou k tyči nepřekonal. Hřebíček do rakve zarazila ústecká Elba ve čtyřicáté, respektive dvaačtyřicáté minutě, kdy se prosadili Lukáš Soukup a Daniel Prášek. Kert Park si již do konce utkání žádnou šanci nevytvořil, a tak domácí zaslouženě vyhráli 4:1.

V příštím týdnu čeká Pražany první jarní domácí utkání, ve kterém v sobotu 14. března od 16:00 přivítají úřadujícího mistra z Kladna.