Kert Park si zápas s Třincem zkomplikoval, přesto vyhrál 5:3

Muži A 05.04.2014   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 22.kolo - sobota 5.4.2014

HC KERT PARK PRAHA (3:0;1:2;1:1) HBC Enviform Třinec
Branky: 3:51 Kuna (Myslivec), 6:52 Hradecký (Kruček J., Pospíšil), 7:31 Bošák, 17:10 Kruček M. (Krtička), 44:41 Kruček M. EN - 23:21 Konvička (Pail) PP, 23:38 Smola, 39:00 Žuffa (Pail, Barnošák) SH
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Sikora, Adam, Pospíšil, Kuna, Rozenberg, Pavlík – Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Korynta, Janoušek, Krtička, Bošák
Rozhodčí: Havelka, Laczko
Diváci : 35

Kert Park vstoupil do utkání s Třincem s vědomím, že za určité konstelace by se mohli Pražané dostat i na druhé místo v tabulce. Kert do toho šlápl už od úvodu a během prvních osmi minut se Pražané prosadili hned třikrát. Skóre otevřel David Kuna, další branku přidal Luděk Hradecký a po něm se prosadil i Ivo Bošák. Hosté se paradoxně k největším šancím začali dostávat až při vedení Kertu 3:0, ale nakonec žádný z pokusů Enviformu gólem neskončil.
I na začátku druhé části se mohli radovat z gólu domácí hráči, které poslal do náskoku 4:0 Martin Kruček. Jenže hosté to nevzdali a v rozmezí sedmnácti vteřin ve 24. minutě dvakrát skórovali a zápas hodně zdramatizovali. Do konce třetiny se hrálo ve vysokém tempu, které ale další zásah nepřineslo. Skóre se ještě měnilo v závěrečné třetině. Hosté z Třince se dokázali prosadit díky Lubomíru Žuffovi, ale na více už nedosáhli ani při závěrečné hře bez brankáře, kdy se ještě prosadil domácí Martin Kruček.

Autor: Jakub Vais, Filip Červenka / hokejbal.cz