Kert Parku chyběl k postupu jediný gól, sezona tak pro něj končí

Muži A 04.05.2014   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - Nadstavba - 4.kolo - sobota 3.5.2014

HC KERT PARK PRAHA (1:0;0:1;0:0) HBC Pento Most
Branky: 8:16 Pospíšil (Hradecký, Myslivec) - 20:58 Plachý (Prokš), 45:00 Plachý SS
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Adam, Pospíšil, Kuna, Rozenberg, Pavlík, Michetschläger – Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Korynta, Krtička, Janoušek, Zucker
Rozhodčí: Černý, Prudík
Diváci : 125

Pouze výhra za tři body by zajistila Kert Parku účast v semifinále. Důležité utkání začal aktivně domácí tým, který si v první části vytvořil hned několik zajímavých příležitostí, velmi aktivní byl hlavně domácí obránce Jaroslav Pospíšil. Právě obránce Kertu otevřel skóre utkání, ve kterém se Kert ujal zaslouženého vedení.

Most se v úvodní část na hřišti v Lužinách příliš nepředvedl, po první přestávce se však hosté hodně zvedli a hned v úvodu druhé části měli hosté dobrou možnost, kterou nevyužili, neprosadili se následně ani na druhé straně David Zucker, posila Kertu a hokejista Karlových Varů. Most se ve druhé části zlepšil a bylo to patrné. Chyba ještě svou možnost neproměnil, za několik málo okamžiků se už prosadil Jan Plachý. Po vyrovnání přišly velké šance na strhnutí vedení na obou stranách, ale do druhé sirény už ke změně stavu nedošlo.

Kert měl v závěrečné třetině jasný úkol dát o gól víc než Most a vyhrát v základní hrací době. Kert se od úvodu třetí části snažil střílet prakticky ze všech pozic, dobrou možnost měl například Krtička, ale na Soukupa nevyzrál. Kert se pokoušel dát gól ze všech sil, ale i Most dokázal předvést několik zajímavých útoků a Mikl se musel v brance činit. Šanci strhnout vedení na stranu Pražanů měla formace M. Kruček-Zucker-Krtička, jenže ani domácí kanonýr Martin Kruček se prosadit nedokázla. Kert v závěru riskoval a dvě minuty před koncem šli domácí do šesti, jenže gól nepadl a domácí tak o semifinálový sen definitivně přišli.

Závěr utkání byl hodně vyhecovaný a sudí museli udělovat množství trestů. Utkání za nerozhodného stavu rozhodovaly nájezdy, ve kterých už se ale domácí ani nesnažili o vítězství, a tak bod navíc připsal na konto Most Jan Plachý.

Autor: Jakub Vais, Tomáš Vrábel / hokejbal.cz