Smrtících sedmnáct minut pro Pardubice, Pražané vstoupili do jarní části vítězstvím 6:0

Muži A 03.03.2018   Filip Červenka  Michal Pěch

Extraliga mužů - 03.03.2018

6:0

HC Kert Park Praha (4:0;2:0;0:0) HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
Branky: 4. Fejfar (Zvonek), 4. Wróbel (J. Kruček), 9. Wróbel (M. Kruček, Fejfar), 15. J. Kruček (Šperl, Wróbel), 17. Zvonek (Pala, Fejfar), 30. Wróbel (J. Kruček)
Sestava KER: Mikl (Mroviec) – Blaško, Kaucký, Durava, Nýdl, Rozenberg, Šperl, Dejneka – Javorka, J. Kruček, M. Kruček, Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Pala, Danko
Sestava PCE: Stárek (16. Chmelík) – Filip, Krejčí, Mokříž, Novotný, Mašík, Bucek – Česák, Vlasák, Březina, Förstl, Urbanec, Moravec, Staněk, Urban, Štefka

Pražský Kert Park hostil pardubické Autosklo, jež se setkalo doslova s uragánem. Obhájce titulu nadělil hostům z Pardubic již v první třetině čtyři góly a o osudu utkání tak bylo velmi brzy rozhodnuto.

Pražané začali hrozit od samého začátku, když v dobré příležitosti minul odkrytou klec Stárka útočník Kert Parku Michal Kovář. Od 4. minuty úvodní třetiny vypukl ale pravý gólový uragán. Prvním, a nakonec i vítězným gólem, se prezentoval Tomáš Fejfar, jenž z dorážky rozvlnil pardubickou síť – 1:0. O necelou minutu později to již bylo 2:0 pro domácí soubor, když se Tomáš Wróbel trefil z mezikruží po krásné nahrávce Jiřího Kručka. Další průběh hry pokračoval v režii Kert Parku, jenž se po polovině první třetiny dostal do tříbrankového vedení zásluhou opět Tomáše Wróbela, který trefil skulinku mezi Stárkem a jeho tyčkou – 3:0.

V dalším průběhu úvodní patnáctiminutovky hrozili hosté jen ojediněle a nejvíce byl u míčku vidět Urban. Pražané však stihli těsně před koncem první části zvýšit už na 4:0! Po vhazování před Stárkem vypálil Šperl, jehož ostrý projektil se od zadního mantinelu odrazil k Jiřímu Kručkovi, který se nemýlil. Druhá perioda přinesla brzké dvojnásobné vyloučení Autosklářů, čehož po krásné kombinaci využil Dalimil Zvonek, jenž z první vymetl síť kapitulujícího Stárka – 5:0. Z gólu se mohl opět radovat akční Zvonek, který však z další velké šance trefil tyčku.

V polovině utkání dal Kert Park Pardubicím možnost hry v početní převaze, ale byli to paradoxně Pražané, kteří se probojovali do největší šance, i když Urbanova dorážka před Miklem měla gólové parametry. Postupem času se pardubičtí hokejbalisté vůbec nemohli dostat ze sevření Pražanů, čehož využil Tomáš Wróbel, který předvedl úchvatnou kličku a mohl slavit hattrick – 6:0! Následovala závěrečná perioda, hned zkraje se do velké šance dostal Zvonek, jehož kličku ale Chmelík v brance Pardubic zneškodnil. Na druhé straně se už už z branky radoval pardubický forvard Moravec, ale míček si do branky Mikla cestu nenašel.

Pardubice nechtěly nic vzdát a snažily se docílit alespoň čestného úspěchu a pokazit tak pozornému Miklovi vychytanou nulu. Nabitý soubor Kert Parku toho ale Autosklářům moc nedovoloval a hrdě si kráčel pro jasné tříbodové vítězství s puncem „kanára“. Necelé tři minuty před koncem zápasu mohl na rozdíl sedmi branek zvýšit Michal Kovář, jeho perfektní střela z úhlu ale pouze orazítkovala břevno pardubické svatyně. Pražané si tak v poklidu dokráčeli pro vysoké vítězství.