Kert Park porazil na domácí půdě Letohrad 5:3

Muži A 01.11.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 10.kolo - sobota 1.11.2014

HC KERT PARK PRAHA (1:0;1:1;3:2) SK Hokejbal Letohrad
Branky: 12:13 Kruček M. SH, 26:15 Hradecký (Kruček M., Rozenberg) PP, 34:19 Kruček M. (Rozenberg, Kruček J.), 36:03 Hradecký PP, 44:55 Kruček M. (Hradecký) PP - 16:03 Lux O. (Halbrštát), 33:53 Švec (Voleský, Košťál), 40:31 Lux (Dulava)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Kuna, Rozenberg, Šmíd, Štefanský, Bošák, Sunkovský - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Moravec, Janoušek, Fejfar, Martínek, Postulka
Rozhodčí: Kettner, Záhora

Kert hostil v souboji podobně ússpěšných celků letošní sezóny Letohrad. Do souboje sousedů v tabulce vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří si vytvořili zajímavé možnosti Fejfar. Na druhé stran došlo na první šanci v páté minutě, jenže Kovář si ke smůle hostů neuspěl. Oba týmy si vytvářely další šance, ale proměňování se nedařilo ani jednomu celku. To se změnilo až tesně před koncem první části, kdy ve vlastním oslabení dokázal skórovat domácí sniper Martin Kruček. Ještě před koncem první části mohl Kruček navýšit náskok Kertu, ale trefil jen břevno.

Na vyrovnání hosté nečekali příliš dlouho. Krátce po startu druhé části dokázal skórovat Ondřej Lux. Po vyrovnávací trefě začalo mít utkání velké grády a oab týmy se předháněly, kdo bude mít větší šanci, což se muselo divákům líbit. Na jedné straně neuspěl v dobré pozici Kuna a Janoušek, na druhé se netrefil Lux nebo Šprincl. Série velkých šancí nakonec vyústila v druhý gól Kertu, který vsítil po střele Kručka Luděk Hradecký. Závěr druhé patnáctiminutovky pak byl v režii Kertu, jenže ani tři obrovské šance neskončily za zády Jana Šimary.

Letohrad začal výborně poslední část zápasu a dočkal se brzy vyrovnání. Přesnou trefu zaznamenal Štěpán Švec. Domácí Kert našel ovšem odpověď velice rychle a za půl minuty domácí vedli díky Martinu Kručkovi. Kert nechtěl hosty nechat bodovat a za další dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou branek Luděk Hradecký. O klidný průběh dalších minut se Pražané připravili sami, když na trestnou putoval Moravec. Jeho trest sice Letohrad ke gólu nevyužil, ale následně se dokázal trefit Ondřej Lux a zadělal na drama. Sám Lux měl následně šanci srovnat, jenže proti Gerlichovi neuspěl. Závěrečný tlak domácí ustáli a následně Martin Kruček střelou do prázdné branky dokonal hattrick.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz