Kert Park vyhrál i ve druhém utkání extraligy, tentokrát s Karvinou 2:1

Muži A 01.09.2012   Michal Pěch

Sobota 1.9.2012

HC KERT PARK PRAHA (1:1;0:0;1:0) HbK INTEVO Karviná
Branky: 4:26 Kočka (Führich), 33:51 Michetschläger (Hradecký) - 8:19 Kurz (Szotkovski, Bamošák)
Sestava Kertu : Sup (Gerlich) - Sikora, Christ, Michetschläger, Pospíšil, Rozenberg, Nechyba - Kruček J., Kočka, Führich, Myslivec, Kuna, Kruček M., Hradecký, Plzák L., Krtička, Lev
38:17 4:6 0:0 / 0:0

Pražané vstoupili do zápasu výborně. Karvinou zatlačily do pásma. Šance si postupně dokázali vytvořit Lukáš Myslivec, Adam Führich a Martin Kruček. Střelecké pokusy Kert Parku se poprvé ujaly, až v čase 4:26, když si po nahrávce Adama Führicha sběhl před bránu Jan Kočka, který se nemýlil 1:0. Pražané i nadále pokračovali ve svém tlaku na Karvinou. Již v sedmé minutě byl poměr střel 8:0! V deváté minutě propadli Pražané na červené čáře, a tak se do první šance dostali také hosté, kterým se v čase 8:19 podařilo vyrovnat na 1:1. Od té doby se hrálo zejména o každý centimetr ve středním pásmu. Útlumu napomohl i déšť a dalo by se říct typické podzimní počasí. Ve druhé třetině, v sedmnácté minutě mohl do odkryté klece zakončovat Lukáš Myslivec, avšak svatyni hostí jen těsně minul. Hra byla vyrovnaná. Ke konci druhé třetiny zahrozila Karviná, které se podařilo trefit tyč. V úvodu třetí třetiny byli opět aktivnější Pražané. V dvaatřicáté minutě se dostali do úniku Martin Kruček a Lukáš Myslivec, první jmenovaný zkusil vystřelit, ale jeho střela šla jen těsně mimo. Ve čtyřiatřicáté minutě se podruhé v zápase radovali Pražané z gólu. Luděk Hradecký přihrál za branku Petru Michetschlägerovi, který se protlačil před branku a v čase 33:51 poslal Kert Park zpět do vedení. V druhé polovině třetí třetiny přišlo na řadu několik vyloučení. Oba celky však dobře bránili. V závěru ještě zkoušela Karviná power-play, avšak Pražané si již nenechali utéct tři body.

Tags: , , , , ,